Zavrieť

Porady

Dlh

Dobrý deň, chcela by som poprosiť právnika o radu.
Náhodou som sa cez internet dozvedela, že som dlžníčka v sociálnej poisťovni suma 736,- Sk. Na sociálnej poisťovni som sa dopátrala (Úrad práce presúval pohľadávky na SP), že v roku 2001 som nevrátila alikvotnú časť vyplatených dávok v nezamestnanosti. Sú tam neprevzaté doporučené listy, nakoľko ja som sa v tom období nenachádzala na SK. SP ma informovala, že uvedená záležitosť je u exekútora - Návrh na vykonanie exekúcie zo dňa 1.12.2003 . Rozhodnutie nadobudlo platnosť 26.9.2001. Doposiaľ ma exekútor nekontaktoval. Ešte raz jedná sa o nevrátenie dávky v nezamestnanosti. Chcem sa opýtať, či uvedená pohľadávka nie je za to obdobie premlčaná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Exekúcia môže bežať po celý tvoj život.
    Už keď začala, premlčacia doba spočíva.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Exekútor si pekne počká, kým úroky z omeškania narastú aspoň na dvojnásobok a potom zasiahne. Môže to trvať roky. Ak je to už v exekúcii, tak sa pohľadávka nepremlčuje.

    clen je offline (nepripojený) clen

    právnik-reality clen
    nie je, zaplať poisťovni a požiadaj exekutora o zastavenie exekucie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.