Zavrieť

Porady

Upresnenie k paušálnym výdavkom

Len sa chcem uistiť, SZČO v roku 2012 vystavil faktúry za 12000, ale v roku 2012 mu bolo zaplatených len 10000 a 2000 v 01/2013. Pri paušálnych výdavkoch sa počíta z príjmu, teda z tých 10000 a nie z celkových pohľadávok? Takže 10000 - 40% - odvody- NČZD. Čo s tou pohľadávkou 2000? Ak budem robiť aj budúci rok paušálne výdavky, tak tých 2000 si potom priráta? Alebo 12000-40%-odvody -NČZD.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    príjem za rok bol 10 000 €, ten aj priznávaš.....
    a v roku budeš priznávať tých 2 000 €......
    máte šťastie, že nemáte vyššie pohľadávky k 31 12 2012......
    ďakujem, ešte jeden problém, v roku 2012 mi SP vrátila odvody z roku 2011, ktoré som zaplatila počas PN (bola som PN, odvody som platiť nemala, ale trvalý príkaz v banke bol). Čo s nimi?
    V roku 2011 som robila JU, celú výšku zaplatených odvodov som dala do VOZD, do Knihy záväzkov. Tú výšku vracaných odvodov som len poznačila v Knihe záväzkov, teda som nimi ponížila zostatok v knihe záväzkov. To bolo asi zlé do tých VOZD. Keby prišla daňová kontrola, tak oni nemajú ako zistiť, že tam bola PN-ka, takže keby som neuviedla to vrátenie v knihe záväzkov, ani by na to neprišli.

    Upresnenie k paušálnym výdavkom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.