Zavrieť

Porady

súkromné vozidlo a daň z MV

V minulosti (2 - 3 roky dozadu) sme na daňovom úrade prihlásili súkromné auto, ktoré je písané na manželku konateľa (zamestnaný vo firme na TPP) na daň z motorových vozidiel. Napr. za rok 2012 sme zaplatili daň za celý rok, aj keď na služobné účely sa využívalo cca 100x v roku.
1.Teraz čítam, že daň z motorových vozidiel zaplatím iba za dni, kedy bolo súkromné auto využívané na služobné účely?
2. Výpočet náhrady za používanie vozidla ostáva?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    http://www.porada.sk/t233184-dan-z-m...ml#post2476509

    doplnenie:
    § 90
    Oznamovacia povinnosť, zdaňovacie obdobie a daňové priznanie

    (1) Daňovník, ktorému zanikne daňová povinnosť v priebehu zdaňovacieho obdobia, je povinný oznámiť túto skutočnosť príslušnému správcovi dane podľa § 99 ods. 5 alebo ods. 6 do 30 dní odo dňa zániku daňovej povinnosti okrem daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. a).

    podstatne je podla ktoreho § ste prihlasili auto manzelky na DU - ak ako auto zamestnanca odhlasovat nemusite, ak bolo ale prenajate tak zanik sa musi oznamit

    za rok 2012 sa platilo za mesiace, nie za dni
    Naposledy upravil avalik : 24.01.14 at 12:30
    mocekz tento príspevok som čítala ... z daňového úradu auto odhlásiť alebo nie? môžete mi poradiť podrobnejšie?
    avalik doplnila som odpoved

    súkromné vozidlo a daň z MV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.