Zavrieť

Porady

Daň z MV za rok 2013-konateľ-súkromné vozidlo

Dobrý deň, je tu veľa otázok týkajúcich sa dane z MV, ale ja sa v nich akosi strácam...

Viete mi prosím poradiť, ak konteľ v sro používa súkromné vozidlo na služobné cesty (aj zahraničné) či musí sro podať DP k dani z MV?

Chcela by som doplniť otázku: ak konateľ používa na služobné cesty auto príbuzného(švagra), je povinná sro podať DP? (sro ani konateľ nevlastnia MV).
Ďakujem.
Naposledy upravil anna81 : 27.01.14 at 07:30
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ano sro je danovnik podla §85/2/a, ak je vozidlo evidovane v SR
    dan vypocitas podla poctu dni pouzitia - tie zistis z cestovnych prikazov

    doplnenie po doplneni otazky:

    zbytocne spekulujes, vlastnictvo vozidla zamestnancom uz nie je podmienka - akekolvek auto, evidovane v SK, zamestnanec pouzije danovnikom je zamestnavatel
    Naposledy upravil avalik : 27.01.14 at 08:46
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anna81 ďakujem
    avalik doplnila som odpoved
    marjankaj Ale ak zamestnanec jazdí pre zamestnávateľa zadarmo, tak nemusia podávať DP.
    Tweety ak jazdí zadarmo, prácu vykonáva nelegálne
    marjankaj Prečo nelegálne? Veď na pracovnú cestu môže ísť aj autobusom a ani ten si nemusí dať preplatiť.
    Tweety písal si, že zamestnanec jazdí, ak teda ide autobusom, tak jazdí šofér autobusu.
    avalik zadarmo nemoze jazdit (teda cestovat ) - cestovne nahrady zamestnancovi patria ... ale ak nie je pracovna cesta+cestovny prikaz+vyuctovacie PC ... tak nie ja ani dan z MV
    marjankaj No presne to píšem.
    Ak nechcú platiť DMV, tak nech konateľovi nevyplácajú pracovné cesty.

    Konateľ koná za SRO, tak môže sám o sebe rozhodnúť.
      zbaliť

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Chcela by som doplniť otázku: ak konateľ používa na služobné cesty auto príbuzného(švagra), je povinná sro podať DP? (sro ani konateľ nevlastnia MV).
    Ďakujem.
    ------------------------------
    ani po doplnení sa nič na odpovedi od avalik nemení.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj No ak sro neprepláca cestovné náhrady konateľovi, tak by nemusela podávať DP z MV. §85/2a
    vbuday Znamená to, že ako konateľ nemusím byť vlastníkom motorového vozidla, ktoré používam na podnikanie a na ktoré si uplatňujem 0,183 EUR/km (som len držiteľ)?
    tictac7 otázka sa nedáva do komentára. Polož riadnu otázku.
      zbaliť

    Daň z MV za rok 2013-konateľ-súkromné vozidlo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.