Zavrieť

Porady

Nový zamestnanec - povinnosti zamestnávateľa

Dobrý deň,

chcel by som sa informovať, zaregistroval som nového zamestnanca do Sociálnej poisťovne vyplnením Registračného listu FO elektronicky na stránke Sociálnej poisťovne (mám ho už akceptovaný) a taktiež som odniesol do VšZP písomné Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné ZP. Je to môj tretí zamestnanec. Prosím je potrebné z mojej strany ako zamestnávateľa ešte niečo urobiť, oznámiť..? Napr. elektronická komunikácia so ZP? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    áno, presne to - so ZP uzavrieť dohodu o el.komunkácii, aj do ZP budeš musieť posielať elektronicky, nakoľko vo výkaze ani nebudeš mať miesto na 3 zamestnancov.

    A ešte poslať prihlášku do RTVS a platiť mesačne 4,64€ - ak máš tých 3 zamestnancov na trvalý pomer - dohody sa tam nepočítajú.

    https://www.uhrady.rtvs.sk/rtvs/?__i...8%2C3394865162
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Do RTVS??? To počujem prvýkrát. Čo má so zamestnancami spoločné RTVS?
    Dada Prečítaj si priložený link a tam zistíš, že čo má počet zamestnancov spoločné s RTVS :-))))
    duriac do koľkých dní musím so ZP uzavrieť dohodu o elektronickej komunikácii prosím? Do SP nie je potrebné odniesť RLFO aj v písomnej podobe, stačí elektronicky? Prosím link na konci mi nejde zobraziť, čo obnáša prihláška do RTVS? Mám jedného zamestnanca na plný úväzok, 2 na skrátený. Ďakujem
    kn-alka nevadí, že len na skrátený, nepočítajú sa len dohodári. takže ak már 3 zamestnancov v pracovnom pomere (nie dohodárov) tak máš povinnosť odvádzať 4,64 € do RTVS, takisto najprv podať prihlásku. Mne ten link funguje, skús len www.uhrady.rtvs.sk a hľadaj. Majú tam aj tlačivá
    kn-alka mondes - každý zamestnávateľ, ktorý zamestnáva 3 a viac zamestnancov, musí platiť poplatok RTVS
    duriac prosím ešte odpoveď na otázku: o koľkých dní musím so ZP uzavrieť dohodu o elektronickej komunikácii prosím? Do SP nie je potrebné odniesť RLFO aj v písomnej podobe, stačí elektronicky?

    a ako účtovať poplatok do RTVS v jednoduchom účtovníctve prosím?
    kn-alka s tou dohodou neviem presne - proste aby ste prvý výkaz za mzdy už mohli poslať elektronicky (priznávam, že s Dôverou som mala komunikačné problémy a dohoda bola uzavretá až o 3 mesiace a potom som posielala 3 výkazy naraz. Do SP, ak už máte el.prístup tak posielate elektronicky. účtovanie RTVS v JÚ - ja dávam do ostatné
    duriac ja mám 3 zamestnancov, doteraz som výkazy odovzdával len písomne, neviem či pri 3. zamestnancovi mi vzniká už povinnosť elektronickej komunikácie. Je potrebné im odovzdať aj niečo iné ako Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné ZP - prihláška.
    kn-alka MUSÍŠ elektronicky - do ZP sa ti na výkaz nezmestia 3 zamestnanci, prihláška je v poriadku, ale musíš si zriadiť el.prístup a výkazy už posielaš len elektronicky
    wirgi Ja účtujem poplatok RTVS do ostatné. A tú dohodu o el. komunikácií si uzatvor čím skôr, potrebuješ aj žiadosť na podpisový certifikát , aby ste mohli posielať mesačné výkazy elektronicky
      zbaliť

    Nový zamestnanec - povinnosti zamestnávateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.