Zavrieť

Porady

daňové priznanie

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom daň. priznania. Od 1/2010 do 6/2010 som bola na PnK /nebola som evidovaná na ÚP/ od 7/2010 do 12/2010 som evidovaná na ÚP ako nezamestnaná. Manžel pracoval do konca mája 2010. Moja otázka sa týka podania dani z príjmu FO /u manžela/ a konkrétke o odpočítateľnú položku za mňa. Potrebovala by som vedieť či sa nemoc. dávky berú ako príjem, alebo budem na DP figurovať bez príjmu? Neviem či som to napísala zruzumiteľňe - jednoducho mi ide o zúčtovanie dane /pravdepod. bude mať preplatok/.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    jadranka1 Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom daň. priznania. Od 1/2010 do 6/2010 som bola na PnK /nebola som evidovaná na ÚP/ od 7/2010 do 12/2010 som evidovaná na ÚP ako nezamestnaná. Manžel pracoval do konca mája 2010. Moja otázka sa týka podania dani z príjmu FO /u manžela/ a konkrétke o odpočítateľnú položku za mňa. Potrebovala by som vedieť či sa nemoc. dávky berú ako príjem, alebo budem na DP figurovať bez príjmu? Neviem či som to napísala zruzumiteľňe - jednoducho mi ide o zúčtovanie dane /pravdepod. bude mať preplatok/.
    ďakujem
    do vlastného príjmu manželky sa započítavajú nemocenské dávky zo Sociálnej poisťovne, čiže od NČ 4025,70 € odráta tvoje dávky PN a rozdiel si môže uplatniť ako NČ na teba

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    jadranka1 Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom daň. priznania. Od 1/2010 do 6/2010 som bola na PnK /nebola som evidovaná na ÚP/ od 7/2010 do 12/2010 som evidovaná na ÚP ako nezamestnaná. Manžel pracoval do konca mája 2010. Moja otázka sa týka podania dani z príjmu FO /u manžela/ a konkrétke o odpočítateľnú položku za mňa. Potrebovala by som vedieť či sa nemoc. dávky berú ako príjem, alebo budem na DP figurovať bez príjmu? Neviem či som to napísala zruzumiteľňe - jednoducho mi ide o zúčtovanie dane /pravdepod. bude mať preplatok/.
    ďakujem
    A poberala si dávky v nezamestnanosti ?
    áno dávky v nezam. som poberala od 7/2010, ale manžel pracoval len do konca mája, takže predpokladám, že daň. prizananie si podá tiež len za tých 5 mesiacov, čiže to som ja bola na Pnke a poberala som nem. dávky.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    jadranka1 Pozri príspevok
    áno dávky v nezam. som poberala od 7/2010, ale manžel pracoval len do konca mája, takže predpokladám, že daň. prizananie si podá tiež len za tých 5 mesiacov, čiže to som ja bola na Pnke a poberala som nem. dávky.
    daňové priznanie si manžel podáva za celé zdaňovacie obdobie 2010, nielen za určité mesiace,
    čiže tvoja dávka v nezamestnanosti sa ti tiež ráta do vlastného príjmu manželky pretože bola vyplatená v r. 2010

    spočítaš spolu dávku v nezamestnanosti plus nemocenské dávky a urobíš rozdiel s NČ, tento rozdiel si manžel môže uplatniť v DP ako NČ na teba

    Natalyk je offline (nepripojený) Natalyk

    Natalyk
    marcelaStanakova Pozri príspevok
    Akú sumu životného poistenia si môžem uplatniť za rok 2010 v daňovom priznaní ?
    398,33 eur

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.