Zavrieť

Porady

Akou zmluvou vyriešiť sprostredkovanie daňového priznania

Dobrý deň, chcem si nechať poradiť: Mám web, ktorý sa nezávisle venuje zahraničným Slovákom, je dobre navštevovaný a návštevníci sa často dopytujú na vypracovanie daňového priznania, či už v zahraničí alebo na Slovensku, nakoľko nemajú čas to riešiť.
Plánujem teda zaviesť poskytovanie vypracovania daň. priznaní pre Slovákov pracujúcich alebo podnikajúcich na živnosť v zahraničí. Už som aj dohodol spoluprácu na Slovensku s externou spoločnosťou, ktorá mi to bude zabezpečovať, teda to budem sprostredkúvať. V podstate potrebujem poradiť, ako to zmluvne dohodnúť a mám dilemu medzi dvomi spôsobmi:
Prvým je, že ja budem vo svojom mene vypracovávať DP a fakturovať zákazníkom a následne si to nechám externe vypracovať v účtovnej firme, ktorá bude fakturovať mne. Druhá možnosť je, že budem sprostredkovávať vypracovanie DP medzi návštevníkom mojej stránky a účtovnou firmou. V prípade sprostredkovania sa čiastočne zbavím zodpovednosti a v druhom prípade sa zbavím strachu z toho, že zákazník si to nechá urobiť napriamo v účtovníckej firme
Aký na to máte názor? Čo odporúčate? Prípadne, čo k tomu budem potrebovať?
Prosím o názory na predmetné spôsoby práce, nie na to, či to pôjde, kto bude môj zákazník, je to blbosť a pod.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    za DP vždy zodpovedá daňový subjekt. Zodpovednosť spracovateľa sa môže týkať správnosti zostavenia DP a príslušných dokumentov v rozsahu poskytnutých dokladov. Pochybujem, že externá firma bude aj podpisovať za daňový subjekt a niesť plnú zodpovednosť.............aj ked všetko je otázka ceny.
    A ty už vôbec nemôžeš podpisovať niečo, čomu nerozumieš. nebudeš to vedieť ani vysvetliť v prípade otázok. Vychádza mi to skutočne len na províziu za kontakt na daňovníka, prípadne náhradu za réžiu s tým spojenú.
    Ale prajem ti, nech sa darí.

    freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

    freddy87
    Vďaka za názor,

    avšak ide o DP v zahraničí, ja nemám toľko času, aby som si naštudoval potrebné materiály ešte k tomu v cudzom jazyku, takže neprichádza do úvahy osobné vypracovávanie, živnosť mám, podnikám aj v inom.

    freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

    freddy87
    Vďaka za ďalší názor, je mi jasné, že DP si podpisuje daňový subjekt, ktorého sa týka a nesie za neho zodpovednosť. Všetky nesprávne vyplnené veci, budú opravené na základe dohody bezplatne, tiež pokiaľ si finančný úrad vyžiada doplnenie nejakých skutočností, všetko následné je v cene spolu s celoročným daňovým poradenstvom.
    Vyzerá to ta, že to budem robiť na seba a následne si to dávať vypracovávať externej firme. Viete mi poradiť akým typom zmluvy mám dohodnúť spoluprácu s externou firmou a na čo by som nemal v zmluve zabudnúť? Chcem hlavne aby firma zodpovedala mne za všetky chyby a komunikovala ona priamo so zákazníkom.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Firma spracujúca účtovníctvo sa bude zodpovedať firme, ktorej DP spracováva nie Tebe. Nájdi si radšej inú zárobkovú činnosť. Alebo nech Ti tá účtovná firma dá nejakú províziu za dohodenie klienta a basta.

    Akou zmluvou vyriešiť sprostredkovanie daňového priznania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.