Zavrieť

Porady

Je nutny suhlas?

Ahojte. prosim pekne o akukolvek radu. Mam k dispozicii budovu na sidlisku , jednopodlaznu pri ceste a je medzi dvoma ci troma cinziakmi, ale vzdialenost tychto bytoviek od budovy je cca 20-30 metrov. uvazujem o nadstavbe kde by som mal byt na poschodi pripadne byt s jednou kancelariou.. je nutny suhlas alebo povolenie ludi z okolitych bytoviek alebo si tam kludne mozem ten byt postavit? alebo su tam nejake prekazky?od coho to zalezi? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Nemal by tam byť žiaden problém, pokiaľ nie je tienenie, hluk, zápach a pod. Stavia sa stále, zastavujú sa volné plochy ... Dúfam, že budova je / bude tvoja. Územný plán udáva zvyčajne najvyššie poschodie v lokalite..
    Ved sa skús spýtať priamo na stavebnom úrade, čo všetko potrebuješ. Je to trochu atypické, ale bude to stále aktuálnejšie ako kedysi - prevádzkáreň či obchod na prízemí a hore byt.

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    no budeš potrebovat stavebne povolenie a budu privany ucastnici konania(majitelia susedných pozemkov) a kedže si v meste tak mesto má aj svoj územnný plán a na základe neho ti nemusia povolit vystavbu

    LubomirD je offline (nepripojený) LubomirD

    LubomirD
    si si isty? okolo je len mestsky pozemok. takze neviem kto by tam mal akoze byt. a nemusia mi to schvalit aj ked je to len nadstavba???

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Dolezite je, co hovori uzemny plan, regulativ vystavby obsahuje aj podlaznost. Ucastnici konania nemusia byt len majitelia bezprostredne susediacich parciel; ti sa mozu k Vasmu zameru vyjadrit, ale nic nepovoluju, nezamietaju a pod., na to je stavebny urad

    LubomirD je offline (nepripojený) LubomirD

    LubomirD
    Ja asi nerozumiem. myslite ze by mi to mohli povolit alebo by mohol byt nejaky problem? jedna sa uz len o nadstavbu jedneho poschodia. spodne poschodie ma asi len 3- 3,5m na vysku. nieje to velke. co mam urobit alebo ako mam postupovat? vrela vdaka

    LubomirD je offline (nepripojený) LubomirD

    LubomirD
    Nevie mi nik poradit? Velmi by ste mi pomohli, kde sa mam obratit alebo ako zistim ci je to realne? Alebo je vobec mozne na nebytovom priestore postavit bytovy priestor????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.