Zavrieť

Porady

SZČO-pracovný úraz

Prosím Vás chcela by som Vás poprosiť o radu. Jeden môj známy si otvoril živnosť v roku 2005. Do Sociálnej poisťovne neplatil odvody, keďže išlo o prvý rok. A v roku 2006 spadol zo strechy. Bol to pracovný úraz. Má nárok na nemocenskú dávku, keď za rok 2005 neplatil do sociálnej poisťovne odvody?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

    Kolenčík
    Môj názor: Ak nedáva štátu, prečo od štátu žiada? Hlúposť že, ale poteší.....

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    petraTT
    Prosím Vás chcela by som Vás poprosiť o radu. Jeden môj známy si otvoril živnosť v roku 2005. Do Sociálnej poisťovne neplatil odvody, keďže išlo o prvý rok. A v roku 2006 spadol zo strechy. Bol to pracovný úraz. Má nárok na nemocenskú dávku, keď za rok 2005 neplatil do sociálnej poisťovne odvody?
    A za čo chce dávky NP? No, ak by mu ich poisťovňa vyplatila z toho čo uhradil, neviem, ako by mu to pošta uhradila?!
    Aj tu je dôvod pre dobrovoľné platenie aj počas prvého roka!

    Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

    Kolenčík
    Dá sa robiť veľa, aj ja sa učím na porade, treba si pozrieť niektore príspevky a človek pochopi, že.........

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    petraTT, prečítaj si tento príspevok. Zdroj drak.porada.sk
    http://www.porada.sk/t35333-som-neza...emocenske.html
    Tvoj známy však bude musieť počkať na nem.dávky 270 dní. Želám mu skoré uzdravenie.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    petra TT,ak si manželkou toho pána ,čo mal úraz,škoda,že Ty si sa neprihlásila na DNP koncom decembra a mohli ste si vylepšiť situáciu aspoň na ošetrovnom. /aj on môže mať chrípku./
    Toto sú situácie nezávideniahodné. Takto sme doplatili poniektorí na blbý zákon v začiatkoch podnikania,keď VZ na mesiac bol 100.-Sk a keď sme si chceli platiť z vyššieho VZ- nedalo sa. Teraz sa to odrazilo na manželovom dôchodku a mne hrozí to isté. Takže teraz nemám výčitky ak zákonne tento štát pumpnem tam, kde to nie je protizákonné.

    PS. petraTT sleduj tému ,tu určite nájdeš pomoc. neplač.

    SZČO-pracovný úraz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.