Zavrieť

Porady

Odmena pravnicke

Podala som navrh o vysporiadanie BSM /zastupovala ma právnička/.Podala žiedosť o oslobodenie od sudnych poplatkov,ktorej vyhoveli.Právničke som zaplatila zálohu.Medzitým sme sa s exmanželom dohodli,takže návrh som stiahla.Ak som bola oslobodená od súdnych poplatkov nevzťahuje sa to aj na odmeny právnikovi? Máte s tým niekto skúsenosť?Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

    pandorasbox
    poplatky na právne úkony a súdne poplatky sú odlišné plnenia. Súd nerozhodol a nekonal, preto neurčuje poplatok, ale právnička konala na základe Tvojej žiadosti, venovala Tebe svoj čas, mala materiálne a správne náklady, ktoré automaticky vyfakturuje. Prajem veľa šťastia do budúcnosti

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    LSM691 Pozri príspevok
    Podala som navrh o vysporiadanie BSM /zastupovala ma právnička/.Podala žiedosť o oslobodenie od sudnych poplatkov,ktorej vyhoveli.Právničke som zaplatila zálohu.Medzitým sme sa s exmanželom dohodli,takže návrh som stiahla.Ak som bola oslobodená od súdnych poplatkov nevzťahuje sa to aj na odmeny právnikovi? Máte s tým niekto skúsenosť?Ďakujem
    ale to určite nie....škoda, že k dohode nedošlo ešte pred podaným návrhom na súd......právnička urobila úkony a určite ti vystaví účet....

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Právnička si svoju prácu urobila bez ohľadu na to, či si bola oslobodená od súdnych poplatkov alebo nie.
    Ona papiere nachystať musela. Že ste sa už potom s mužom dohodli, nie je jej problém

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.