Zavrieť

Porady

Problém - z ničoho nič.

Zdravím,
takže mám antivírus avast! a vyskočilo mi, aby som reštartol počítač po stiahnutí novej verzie avastu! pre dokončenie inštalacie. Lebo ta ponuka aktualizácie vyskočila sama ako reklama na lište. No ale keď som zapol notebook a dostal sa do ponuky , kde si mam vybrať používateľské konto, tak naskočil akoby DOS alebo čo. Niečo som stihol prečítať v zmysle " crash disc " a spočitavalo chyby, došlo to tak po 100. Potom sa reštartol sam a znova to isté. Až keď som ho spustil v safe mode a dal obnoviť systém až potom to išlo... Ale kým ma to napadlo tak prešli zo dve hodiny, pretože zároveň som v tom safe mode dal testovať notebook , či nemám nejaké vírusy.
Môže to byť antivírusom? Pretože to mi prišlo ako príčina, neviem..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Odinštaluj Avast v núdzovom režime a nainštaluj si znovu už tú novšiu verziu.Už sa mi stalo pri pár PC ,že po reštarte už počítač nenabehol.Bolo to ale hlavne vtedy , keď napr. sa Avast aktualizoval z verzie 5 na 6 ,alebo 6 na 7.

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Alebo pre istotu Avast neinstaluj po jeho odinstalovani vobec. Inac, na odinstalovanie a vycistenie jeho instalacie je dobre pouzit specialnu utilitu, najdes ju na http://www.avast.com/uninstall-utility
    A radsej nainstaluj nejaky iny free antivirus.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    prečítať v zmysle " crash disc "
    - prelož si to crash disc - niečo máš s HDD, v Safe mode si daj skontrolovať HDD - možno niektoré sektory HDD sú poškodené, neprístupné. Avast toto nikdy neurobí - jednoducho OS nevie sa načítať z HDD (niektoré časti). V Safe mode sa OS načíta v základnom nastavení, so základnými ovládačmi (graficky VGA - rozlíšenie 800x600, možno ešte sieťová karta, keyboard, myš - zvukovka väčšinou nie).

    Harendil je offline (nepripojený) Harendil

    Harendil
    Veď práve preto sa mi to veľmi nezdalo. Ale po obnovení systému všetko ide normálne. Neviem, ak je poškodený HDD tak s tým asi nič neurobím. Pokusím sa ešte aspoň ten Avast nejako poriešiť.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Wokna majú ešte "zálohu" súborov. Po obnovení zoberie zo zálohy - preto funguje. Najskôr prever HDD, potom rieš ostatné - Avast v tom bude zaručene nevinne.

    maurer2 je offline (nepripojený) maurer2

    maurer2
    Avast nie je najstastnejsie riesenie mal som snim viac problemov teda aj ja poznam len free verziu ostatne neviem

    command je offline (nepripojený) command

    command
    Doporučujem odinstalovat avast a nikdy viac ho neisntalovat skus radsej aviru. Nemusi to mať s diskom nic spolocne ale aj moze. Uz mi doniesli X pocitacov presne s tymto problemom, ze pri upgrade avastu sa sam restartol win a bol koniec.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    maurer2 & command: Avast v rôznych verziách (od ver.3, cez všetky ver. 4.x, ver. 5, 6, 7) používam už 7 rokov, ale nikdy (ani po aktualizáciách) mi nespôsobil kolaps OS.
    Skôr by som povedal, že je to bordel v PC a jeho komponentoch, čo to spôsobuje.
    Skúsil som aj Aviru - žiaľ u nej to bolo naopak - nebola niekedy schopná zablokovať pochybnú stránku - a kopa falošných hlásení - dokonca aj zo zabezpečených stránok (https://......)!

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    sa sem pripletiem.. nejakým neznámym činom sa mi podarilo vypnúť ovládanie kurzora na notebooku... ako to prosím zapnúť.. ??

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    misoft Pozri príspevok
    Fn + F9 = zapnutie a vypnutie touchpadu
    to nejde, to je zvuk.. ani nič okolo F9

    kezeso je offline (nepripojený) kezeso

    obchodník kezeso
    Musím sa zastať AVAST-u, používam 5 rokov free verziu, doteraz som nemal žiaden problém a to som veľký amatér..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.