Zavrieť

Porady

Živnosť v SR a ČR

Pracujem na živnosť v ČR so sídlom v ČR od mája 2004. Dovtedy som pracoval ako živnostník so sídlom na Slovensku ale výkonom prác v ČR. Ako je to s odp.položkami na manželku a deti? Môžem si ich odpočítať na českú živnosť a ešte raz na slovenskú živnosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Ak môžem odporúčať v časopise Dane a účtovníctvo v praxi číslo 11/2004 a 12/2004 je spracovaná problematika Zdaňovania príjmov slovenských daňovníkov v ČR a českých daňovníkov v SR. Možno to pomôže.

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    kedze problematika zivnosti v SR a prijmu v CR ma tiez zaujima nakolko mam noveho klienta ktory ma takyto problem prosim o informaciu, ci je mozne niekde na internete alebo na nejakej adrese ai pozriet alebo objednat predmetne cisla casopisu Dane a uctovnictvo v praxi.

    Dakujem

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Dôležité je kde sa zdaňujú Vaše príjmy ako fyzickej osoby ak v SR tak môžete základ dane znížiť na manželku.

    LukBeson je offline (nepripojený) LukBeson

    LukBeson
    Problém je následovný: slovenská živnosť bola vykonávaná do mája a nová česká živnosť od mája do konca roka v Česku.Zároveň platí že slovenská živnosť nebola zrušená.V Česku to vychádza na viac ako 183 dní čiže jasný prechodný pobyt. V zák.o dani z príjmu sa uvádza že odp.položku na manželku si môže uplatniť daňovník s neobm.daň.povinnosťou a to je napr. daňovník s trvalým pobytom v SR.
    Tak si myslím že by bolo výhodné uplatniť na českú živnosť 2 deti, príp.manželku + náklady a na Slovensku za 4 mesiace 25% výdavky a odp.položky.

    lasky.sk je offline (nepripojený) lasky.sk

    lasky.sk
    zdravim mam problem pracujem v cechach na z.l.po roku si spomenuli ze musim platit tu v cr zdravotnu aj socialku.a za tento rok uz mam zaplatenu zdravotnu na sk .a ze musim odviest dane tu v cr.ako to je??????som zufali kde by som nasiel dake info?naozaj neviem co stym!dakujem vsetkym ktori mi poradia este ras dik!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.