Zavrieť

Porady

Usporiadat
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

A ty ju budeš len opisovať alebo aj počítať?
0 0
edit26 edit26

edit26 je offline (nepripojený) edit26

Budem si podľa toho kde sa tankovalo vymýšlať pracovné cesty, aby to sedelo s pokladničnými blokmi a kilometrami na tachometri
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Koľko kilometrov najazdilo to auto?
0 0
edit26 edit26

edit26 je offline (nepripojený) edit26

Okolo 30 tis. km za rok
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Východisko:

1500 Sk/rok/auto

200 Sk/mesiac/auto

Stretla som sa s takýmito cenami.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

No ono to záleží koľko toho bude mať. Ak málo, tak zober na položku trebárs 21,- Sk. Ak je ale toho veľa tak to zober na hodiny koľko na tom stráviš a potom asi tak 150-200,- Sk na hodinu.
0 0
edit26 edit26

edit26 je offline (nepripojený) edit26

Ďakujem Vám veľmi pekne.
0 0
Kirk Kirk

Kirk je offline (nepripojený) Kirk

edit26
Budem si podľa toho kde sa tankovalo vymýšlať pracovné cesty, aby to sedelo s pokladničnými blokmi a kilometrami na tachometri
Tak do toho sa nenamoč, ani za miliardu.Som zvedavy ako budes tie pracovne cesty zdovodnovat pred danovou kontrolou.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pri písaní knihy jázd mám nasledovne stanovené ceny: 1 auto za mesiac do 1500 km za 500,- Sk. A za každý načatých 100 km 20,- Sk. Sú to firemné auta. Vyhotovujem knihu podľa tankovania a napasujem to na vystavené faktúry, resp. nejaké obchodné rokovania.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Robila som niečo podobné za 3 roky dozadu. Zobrala som 2000,-/1 rok.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
cloe
Robila som niečo podobné za 3 roky dozadu. Zobrala som 2000,-/1 rok.
Keď čítam príspevky v tejto téme, tak neverím vlastným očiam. A potom sa čudujeme, aký piedestál hodnôt prináleží účtovníkom. No jasné. Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva. Ja totiž účtujem len doklady s náležitosťami podľa príslušných ustanovení. Práca, ktorá je tu opísaná nie je práca účtovníka. Preto by som ani nevedela poradiť, koľko za taký paškvil pýtať.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Danilla, nedivím sa ti, že sa nad tým pohoršuješ. Samozrejme, že to nie je správne ale tvoja reakcia je taká ako by si to nikdy v živote nepočula.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
cloe
Danilla, nedivím sa ti, že sa nad tým pohoršuješ. Samozrejme, že to nie je správne ale tvoja reakcia je taká ako by si to nikdy v živote nepočula.
Počula, ale nikdy v živote by som to neurobila. A taká je aj moja reakcia. Pre mňa je totiž pojem účtovník pojem vysokej odbornosti a pracovistosti. A tu sa písalo o diletantstve. A to som taká slušná, lebo ctím etiketu Porady.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
edit26
Koľko by ste si pýtali za knihu jázd za 3 roky na jedno auto Dakujem.
Milá Edit, takže ak si chceš udržať vysoký kredit, k tejto práci sa neznižuj!
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
cloe
Milá Edit, takže ak si chceš udržať vysoký kredit, k tejto práci sa neznižuj!
Dobrá rada, tu nejde o vysoký kredit. Tu ide o chrbtovú kosť a beztrestnosť.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Danilka, nechcela som aby sme tu medzi sebou nejako slovne bojovali. Teraz si si urobila určite o mne svoj názor ale chcem to zobrať ešte z inej strany a nebudem sa už k tejto téme vracať. Chcem sa ťa len opýtať, koľkých poznáš podnikateľov, ktorí keď sadnú do auta a potom z neho vysadnú okamžite zapíšu kde boli, čo tam boli, koľko prešli km a koľko natankovali. Asi nemám šťastie ale ja veľa nie. A načo dávajú do účtovných programov aj Knihu jázd. Myslíš ako že keď podnikateľ príde večer domov, sadne k počítaču a poctivo prepíše do počítača priebeh jazdy toho dňa? Takmer vždy sa to dopisuje pozadu. Tým nechcem povedať, že je to práca účtovníka. Tiež som to urobila raz a to že ma uprosil. Vôbec to neobhajujem, je to tvrdá realita.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
cloe
Danilka, nechcela som aby sme tu medzi sebou nejako slovne bojovali. Teraz si si urobila určite o mne svoj názor ale chcem to zobrať ešte z inej strany a nebudem sa už k tejto téme vracať. Chcem sa ťa len opýtať, koľkých poznáš podnikateľov, ktorí keď sadnú do auta a potom z neho vysadnú okamžite zapíšu kde boli, čo tam boli, koľko prešli km a koľko natankovali. Asi nemám šťastie ale ja veľa nie. A načo dávajú do účtovných programov aj Knihu jázd. Myslíš ako že keď podnikateľ príde večer domov, sadne k počítaču a poctivo prepíše do počítača priebeh jazdy toho dňa? Takmer vždy sa to dopisuje pozadu. Tým nechcem povedať, že je to práca účtovníka. Tiež som to urobila raz a to že ma uprosil. Vôbec to neobhajujem, je to tvrdá realita.
Ja na Porade nevediem s nikým žiaden súboj. Ja vyjadrujem svoj názor. A zväčša je nepopulárny. Tie populárne rastú ako huby po daždi. Tiež sa k tejto téme nie je potrebné vrátiť. Povedané bolo všetko.
0 0
Kirk Kirk

Kirk je offline (nepripojený) Kirk

Danila
Počula, ale nikdy v živote by som to neurobila. A taká je aj moja reakcia. Pre mňa je totiž pojem účtovník pojem vysokej odbornosti a pracovistosti. A tu sa písalo o diletantstve. A to som taká slušná, lebo ctím etiketu Porady.
Suhlasim s Danilou. Ak je uctovnik sikovny tak sa k tomu neznizi. Otazka je mimo etiky porady, ale mozno treba usmernit uctovnikov aj v tomto smere ak si neuvedomuju do coho sa chcu namocit. Edit vyhni sa tomu.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Kirk
Tak do toho sa nenamoč, ani za miliardu.Som zvedavy ako budes tie pracovne cesty zdovodnovat pred danovou kontrolou.
Nevidím v tom nič zlé, podľa dokladov sa dá predsa vyčítať, kade podnikateľ blúdil, a veľa podnikateľov túto evidenciu neobľubuje, no čo s nimi?
0 0
Kirk Kirk

Kirk je offline (nepripojený) Kirk

Orsz
Nevidím v tom nič zlé, podľa dokladov sa dá predsa vyčítať, kade podnikateľ blúdil, a veľa podnikateľov túto evidenciu neobľubuje, no čo s nimi?
Problem je ze podnikatel zrejme nebludil len na pracovne cesty (ale kto vie kde este). Keby spisal raz tyzdenne aspon zoznam pracovnych ciest, tak sa mu nic nestane a vyjde ho to na 2 minuty. Potom sa ma uctovnik aspon od coho odrazit. Ale pisat scifi a porusovat zakon to je uz ine Caffe.
Naposledy upravil Kirk : 20.10.06 at 05:41
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať