Zavrieť

Porady

Výpočet priemerného hodinové zárobku

Dobrý deň potrebujem poradiť. Aký mám dať zamestnancovi priemerný zárobok keď bol na pn 4 mesiace a program mu nevyráta priemer pretože ho ráta za posledné tri mesiace a tam mal nulový zárobok.
Takže teraz neviem či mu mám dať minimálny priemer podľa zákona alebo posledný priemer ktorý mal keď pracoval.Potrebujem to na preplatenie čerpanej dovolenky
Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    edit26 Pozri príspevok
    Dobrý deň potrebujem poradiť. Aký mám dať zamestnancovi priemerný zárobok keď bol na pn 4 mesiace a program mu nevyráta priemer pretože ho ráta za posledné tri mesiace a tam mal nulový zárobok.
    Takže teraz neviem či mu mám dať minimálny priemer podľa zákona alebo posledný priemer ktorý mal keď pracoval.Potrebujem to na preplatenie čerpanej dovolenky
    Ďakujem za rady.
    Ja by som asi vychádzal z pravdepodobného zárobku, ktorý by mal ak by odpracoval ten 1/4 rok.

    P.S. Skús nabudúce zvoliť vhodnejší názov témy, ako potrebujem poradiť.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 28.05.07 at 09:29

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    edit26 Pozri príspevok
    Dobrý deň potrebujem poradiť. Aký mám dať zamestnancovi priemerný zárobok keď bol na pn 4 mesiace a program mu nevyráta priemer pretože ho ráta za posledné tri mesiace a tam mal nulový zárobok.
    Takže teraz neviem či mu mám dať minimálny priemer podľa zákona alebo posledný priemer ktorý mal keď pracoval.Potrebujem to na preplatenie čerpanej dovolenky
    Ďakujem za rady.
    Ak nemáš k dispozícii priemerný zárobok, berie sa ako smerodajný zárobok, ktorý by zamestnanec dosiahol. Hovorí o tom §134 ods. 3 Zákonníka práce:

    "(3) Ak zamestnanec v rozhodujúcom období neodpracoval aspoň 22 dní alebo 170 hodín, používa sa namiesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok. Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú zamestnanec dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol."


    Ak budeš pridávať tému na budúce, použi taký názov témy, ktorý vystihuje podstatu otázky. Každému je jasné, že 95% tém je zadávaných preto, lebo potrebujú poradiť. Takto sa tvoja téma môže vyhnúť pozornosti tých, ktorí sú pre danú oblasť odborníci.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Súhlasím s dodatkom mimo témy od Chobota. Je to aj v etikete porady - takéto názvy tém sú neprípustné, môže sa stať, že Ti nikto neporadí.

    edit26 je offline (nepripojený) edit26

    edit26
    Dobrý deň potrebujem poradiť aký mám dať zamestnancovi priemerný zárobok keď bol na pn asi 4 mesiace.Program mi nevyráta žiadny pretože berie do úvahy posledné 3 mesiace a tam mal nulový zárobok Neviem či mu mám dať minimálny priemer podľa zákona alebo posledný priemer ktorý mal keď pracoval. Potrebujem to na preplatenie čerpanej dovolenky.
    Ďakujem za rady.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    edit26 Pozri príspevok
    Dobrý deň potrebujem poradiť aký mám dať zamestnancovi priemerný zárobok keď bol na pn asi 4 mesiace.Program mi nevyráta žiadny pretože berie do úvahy posledné 3 mesiace a tam mal nulový zárobok Neviem či mu mám dať minimálny priemer podľa zákona alebo posledný priemer ktorý mal keď pracoval. Potrebujem to na preplatenie čerpanej dovolenky.
    Ďakujem za rady.
    Nemusela si znova zadávať tému. VeĎ odpoveď si už dostala aj v pôvodnej téme s názvom "Potrebujem poradiť".

    http://www.porada.sk/t52976-potrebuj...tml#post469488

    Výpočet priemerného hodinové zárobku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.