Zavrieť

Porady

JU - reštaurácia - bar

Chcela by som sa opýtať, aké rôzne dane musí platiť taká reštaurácia. Ja robím totiž učto zatiaľ len pre elektro firmu, takže tam žiadne spotrebné dane nemáme. V čom všetkom je rozdielKeď s tým má niekto nejaké skúsenosti, prosím poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuša je offline (nepripojený) evuša

    evuša
    Žiadne. Reštaurácia - bar platí tak dane ako akákoľvek iná firma. Spotrebné dane platí len výrobca, nie predajca. Niekedy sa platila daň z predaja alkoholu a tabakových výrobkov ale táto daň je zrušená od 1. 5. 2004. Majiteľ firmy sa musí zaregistrovať na colnom úrade, že predáva alkohol a každý mesiac im predkladať prehľad o nákupe a predaji alkoholu na predpísanom tlačive. Ale ide len o oznamovaciu povinnosť nie daňovú.

    S21 je offline (nepripojený) S21

    S21
    dakujem, takže je to klasické účto, len s tým rozdielom, že za alkohol sa predkladá to tlačivo. To si ma potešila. Za tabak nie? Ja s tým nemám nijkaké skúsenosti, amala by som začať robiť účto pre jednu začínajúcu reštiku.

    evuša je offline (nepripojený) evuša

    evuša
    Za tabak sa nedáva už žiadne hlásenie ani sa neptí daň z predaja nakoľko sa cigarety musia predávať za rovnakú cenu ako v potravinách a stánkoch.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Za tabakové výrobky sa daň neplatí a nedáva sa ani žiadne hlásenie.

    Oznámenie sa podáva iba za alkohol a v tvojom prípade to bude tlačivo: Oznámenie o príjme, výdaji a stave zásob spotrebiteľského balenia liehu.

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    Ahojte, chcem sa len opýtať, či to predkladanie hlásenia na alkohol colnému úradu stále platí? Ďakujem.

    JU - reštaurácia - bar

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.