Zavrieť

Porady

odvody spoločníkov sro

potrebujem poradit. Som studentom dennej formy VS a zakladam s.r.o. Musim platit nejke odvody? ak ano ake? a v akej vyske? Velmi pekne dakujem za radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mercy je offline (nepripojený) mercy

    mercy
    ja mam tiez konatelov sro a su aj zivnostnici. takze odvody si platia ako SZČO, ale ako konatelia nie - vraj je to tak spravne. si aj ty SZČO?

    bobak je offline (nepripojený) bobak

    bobak
    nie som SZČO. Čisto len študent a teraz zakladáme traja sro. Všetci budeme konateľmi i spoločníkmi. Ako konatelia urobíme mandátnu zmluvu bez odmeny, z čoho vyplývajú (ak sa nemýlim) žiadne odvody.
    preto ma len zaujíma len ako spoločníci ake budeme musiet platit odvody??? nakolko budeme spoločníci iba spoločníkmi v sro

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    bobak
    nie som SZČO. Čisto len študent a teraz zakladáme traja sro. Všetci budeme konateľmi i spoločníkmi. Ako konatelia urobíme mandátnu zmluvu bez odmeny, z čoho vyplývajú (ak sa nemýlim) žiadne odvody.
    preto ma len zaujíma len ako spoločníci ake budeme musiet platit odvody??? nakolko budeme spoločníci iba spoločníkmi v sro
    Dajte si odmenu aspoň 1 Sk, potom budete platiť ZP iba 2 Sk (10% z 1 Sk spoločnosť, 4% z 1 Sk konateľ), iank by ste museli platiť ako dobrovoľne nezamestnaní min. 634 Sk mesačne.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    ajobs
    Dajte si odmenu aspoň 1 Sk, potom budete platiť ZP iba 2 Sk (10% z 1 Sk spoločnosť, 4% z 1 Sk konateľ), iank by ste museli platiť ako dobrovoľne nezamestnaní min. 634 Sk mesačne.
    Nie, sú študenti a s.r.o. bude zrejme počas štúdia.
    Ako spoločník alebo konateľ neplatí žiadne poistné, ak nemá príjmy ako spoločník alebo konateľ. Ak bude dostávať odmenu ako spoločník alebo konateľ (nie rozdelenie zisku), tak sa stane pre účely zdravotného poistenia zamestnancom a zaplatí zdravotné poistenie presne z tej odmeny. Ak však tie odmeny počas obdobia štúdia v danom roku nepresiahnu 1/2 úhrnu minimĺanych miezd, tak zaplatené preddavky na ZP im štát vráti. Ak presiahnu, nič nedoplácajú - nemajú určené minimum.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    somij
    Nie, sú študenti a s.r.o. bude zrejme počas štúdia.
    Ako spoločník alebo konateľ neplatí žiadne poistné, ak nemá príjmy ako spoločník alebo konateľ. Ak bude dostávať odmenu ako spoločník alebo konateľ (nie rozdelenie zisku), tak sa stane pre účely zdravotného poistenia zamestnancom a zaplatí zdravotné poistenie presne z tej odmeny. Ak však tie odmeny počas obdobia štúdia v danom roku nepresiahnu 1/2 úhrnu minimĺanych miezd, tak zaplatené preddavky na ZP im štát vráti. Ak presiahnu, nič nedoplácajú - nemajú určené minimum.
    Prehliadol som, že sú študenti-sorry.

    eoneon je offline (nepripojený) eoneon

    eoneon
    ajobs
    Dajte si odmenu aspoň 1 Sk, potom budete platiť ZP iba 2 Sk (10% z 1 Sk spoločnosť, 4% z 1 Sk konateľ), iank by ste museli platiť ako dobrovoľne nezamestnaní min. 634 Sk mesačne.
    A co tym ziskaju? ved v rocnom zuctovani to budu musiet aj tak doplatit, nie?

    odvody spoločníkov sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.