Zavrieť

Porady

Výhody preukazu ZŤP?

Vie mi niekto poradiť výhody preukazu ZŤP? Dostala som ho na základe diagnostikovanej celiakii. Miera funkčnej poruchy je 50%. Aké výhody plynú pre zamestnávateľa a zamestnanca? Ďakujem za všetky rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Zamestnanec platí preddavky na poistné a to



    * vo výške 4 percent zo svojho vymeriavacieho základu
    * vo výške 2 percent zo svojho vymeriavacieho základu, ak je zároveň poberateľom invalidného dôchodku alebo má mieru funkčnej poruchy viac ako 50%

    zdroj : http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=941

    Zamestnávateľ platí z príjmu každého zamestnanca preddavky na poistné a to:



    * vo výške 10 percent z vymeriavacieho základu zamestnanca
    * vo výške 5 percent z vymeriavacieho základu zamestnanca, ak je zároveň poberateľ invalidného dôchodku alebo má mieru funkčnej poruchy najmenej 50 %

    zdroj : http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=942

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    stanka.f. Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradiť výhody preukazu ZŤP? Dostala som ho na základe diagnostikovanej celiakii. Miera funkčnej poruchy je 50%. Aké výhody plynú pre zamestnávateľa a zamestnanca? Ďakujem za všetky rady.
    .. čo sa týka zamestnania ... tak odvody do ZP budú polovičné (5+2) .. takže dolož mzdárke.
    Ostatné výhody ... pohľadaj aj tu na porade - je viac tém ... rôzne zľavy, cestovné, koncesionárske poplatky ....

    Výhody preukazu ZŤP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.