Zavrieť

Porady

Mozem predat darovany dom ?

Dostala som do daru rodinny dom od otca a stryka, ale s podmienkou ,ze ho mozem predat,len so suhlasom stryka.Stryko je proti predaju,dom chatra prazdny.Neplanujem ist do domu byvat,preto by som ho chcela predat.Bol darovany v roku 1999.Dakujem .
arizona Suhlasila si s tou podmienkou pri prijmani daru? Preco je stryko proti predaju, ked dom chatra?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Darovanie s príkazom (alebo podmienkou) nie je darovaním.
    Ide o protiprávny akt.
    Dom je možné bez problémov predať.

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Pokial mas dom na svojom mene a nemas na katastri zapisanu ziadnu tarchu - mozes s nim nakladat podla tvojej lubovole.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sito Ak je zapísaná strýková podmienka, ťarcha? Len sa modliť ostáva, aby strýko zomrel skôr ako sa dom načisto rozsype, rozpadne, že?
    ivka70 Kataster by taku podmienku pri darovani nezapisal, take podmienovane darovanie totiz nie je mozne.
    dmc pri darovani urcite nie.......ale ci existovala nejaka dalsia zmluva (zaväzok) sme nevedeli....preto vseobecne...ak nema ziadnu tarchu...moze robit co len chce
    Tatiana Marcoko Dakujem za odpovede,neni ziadna tarcha na katasterportal som pozerala a dom je na mojom mene :-) ste ma potesili
      zbaliť

    Mozem predat darovany dom ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.