Zavrieť

Porady

Môže byť žena na dôchodku jedniným spoločníkom - vlastníkom firmy???

Prosím, vedel by mi niekto poradiť, či môže byť jediným spoločníkom, vlastníkom firmy (s.r.o.) žena na dôchodku (predčasnom starobnom). ? Nebude mať s tým nejaký problém?Ďakujem za cenné rady.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Ice dive
firma ako taká je majetok ako každý iný... t.j. môže ho vlastniť ktokoveľvek... dokonca aj štátny zamestnanci, ako policajti a pod, ktorí zo zákona nesmú podnikať môžu mať podiel a vlastniť firmy... avšak nemôžu byť konateľmi a konať v mene spoločnosti...

treba však zvážiť aké sú vzťahy v rodine... ak založíš firmu a napíšeš ju na ženu v predčasnom starobnom dôchodku, tak sa ti veľmi ľahko môže stať, že o 10 - 15 rokov keď sa firmičke bude dariť zrazu sa budeš deliť o výsledky svojho snaženia s jej potomstvom...
veronikasad Myslím, že smalen sa pýta, či nepríde o predčasný SD, ak bude spoločníkom.

smalen je offline (nepripojený) smalen

smalen
to viem... Ale my sme len dvaja potomkovia a vlastne ani jeden nemôžeme mať firmu na seba z pracovných dôvodov. A preto som chcela vedieť, či tým mame neuškodíme, keď sme to dali len a len na ňu. Konateľom ale nieje, je tým iná osoba. ďakujem za odpoveď.

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Mila123
smalen Pozri príspevok
to viem... Ale my sme len dvaja potomkovia a vlastne ani jeden nemôžeme mať firmu na seba z pracovných dôvodov. A preto som chcela vedieť, či tým mame neuškodíme, keď sme to dali len a len na ňu. Konateľom ale nieje, je tým iná osoba. ďakujem za odpoveď.
predsa si nemá vyplácať odmenu , t.j. nebude dôchodkovo poistená, nebude mať problém s PSD, veď mama bude iba majiteľkou firmy, nič viac

smalen je offline (nepripojený) smalen

smalen
presne tak. Takže keď vy nič zo zisku nevyplatí, tak bude všetko OK? ďakujem za cenné rady. trochu mi odľahlo. )

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Mila123
smalen Pozri príspevok
presne tak. Takže keď vy nič zo zisku nevyplatí, tak bude všetko OK? ďakujem za cenné rady. trochu mi odľahlo. )
aj keby si zo zisku nechala niečo vyplatiť, s PSD nebude problém.....
a pravdepodobne ani so ZP, RNDr.J. Mihál predkladá poslanecký návrh zmeny zákona o ZP.....
alebo si vyplatí zisk do 15 nás. ŽM a nebude ani so zdravotným poistením problém......

Môže byť žena na dôchodku jedniným spoločníkom - vlastníkom firmy???

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.