Zavrieť

Porady

zamestnavanie casnikov

Dobry den,


chcela by som sa opytat ohladne zamestnavania casnikov, ak s tym niekto ma skusenosti,ako to urobit,aby to bolo dobre :-)

Casnici u klienta pracuju na dlhy a kratky tyzden.V dlhom maju dva krat tak,ze koncia o 24.00 a zacinaju na druhy den o 10.00.

Takze:

Ked maju dlhy a kratky tyzden,ale ak dosiahnem rozvrhnutie take,ze budu mat odrobene 80 hodin za dva tyzdne, je to v poriadku? Ako mam napisat do zmluvy? Ze maju 40 hodinovy pracovny tyzden? Nebude sa to posudzovat ako v jednom tyzdni praca nadcas a v druhom cerpanie nahradneho volna???

Dalej zakonnik prace hovori,ze druha smena nesmie v zasade koncit po 22.00. Co to znamena to V ZASADE? pretoze im konci o 24.00. Ako to mam osetrit?

Dalej sa hovori v ZP,ze odpocinok medzi dvoma smenami ma byt 12 hodin.Ak konci o 24.00 a zacina o 10.00, tak to nestiha. Pise sa sice v ZP, ze tento odpocinok mozno skratit na 8 hodin,ale v nepretrzitych prevadzkach. Hm.A teraz co :-) Prosim,vedel by mi niekto poradit,co s tym? Majitel nechce tri smeny,pretoze ma iba dve partie ludi a chce,aby mu to stacilo. Ak sa neda,tak sa neda,ale ak by sa dalo nieco poradit ...

Pripadne ak by vas este v tejto suvislosti nieco napadlo,budem Vam povdacna.

Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    alexxandra
    Ked maju dlhy a kratky tyzden,ale ak dosiahnem rozvrhnutie take,ze budu mat odrobene 80 hodin za dva tyzdne, je to v poriadku? Ako mam napisat do zmluvy? Ze maju 40 hodinovy pracovny tyzden? Nebude sa to posudzovat ako v jednom tyzdni praca nadcas a v druhom cerpanie nahradneho volna???
    Pracujú v dvojzmennej prevádzke, mali by mať pracovný čas maximálne 38,75 hod. týždenne, pri nepravidelnom rozvrhnutí v tomto prípade (2-týždenný cyklus striedania) by mali mať za 2 týźdne stanovený parac. čas 77 hodín. Do zmluvy treba dať, že majú stanovený prac. úväzok 38,75 hod., nerovnomerne rozvrhnutý, v dvojzmennej prevádzke. Neposudzuje sa to ako nadčas a náhradné voľno.

    alexxandra
    Dalej zakonnik prace hovori,ze druha smena nesmie v zasade koncit po 22.00. Co to znamena to V ZASADE? pretoze im konci o 24.00. Ako to mam osetrit?
    ZP hovorí, že odpoludňajšia zmena (nie druhá) nesmie v zásade končiť po 22.00. Neviem na čo to tam je, či to nie je pozostatok z bývalého ZP, keď boli príplatky za odpoludňajšiu a nočnú zmenu. V tomto prípade by som sa s tým netrápila, len by mali dostať príplatok za nočnú prácu, prípadne posri §98 a §123.

    alexxandra
    Dalej sa hovori v ZP,ze odpocinok medzi dvoma smenami ma byt 12 hodin.Ak konci o 24.00 a zacina o 10.00, tak to nestiha. Pise sa sice v ZP, ze tento odpocinok mozno skratit na 8 hodin,ale v nepretrzitych prevadzkach. Hm.A teraz co :-) Prosim,vedel by mi niekto poradit,co s tym? Majitel nechce tri smeny,pretoze ma iba dve partie ludi a chce,aby mu to stacilo. Ak sa neda,tak sa neda,ale ak by sa dalo nieco poradit ...
    Neporadím, možno niekto iný.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Súhlasím s odpoveďou a na poslednú otázku odpoviem otázkou,stalo sa už niekomu,žeby toto niekto kontroloval a ešte k tomu mal za to aj postich?
    ucetni_fantozzi
    vyjadrujem suhlas s odpovedami, ktore dal(a) somij a pripajam este jednu: ako tymto zamestnancom ratat cerpanie dovolenky?

    zamestnavanie casnikov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.