Zavrieť

Porady

zrusenie registracie DPH

Prosim o radu ohladne zrusenia registracie DPH, konk. § 81, ods. 6/ZDPH a danovej povinnosti v poslednom zd. obdobi vztahujuca sa na majetok, pri ktoreho nadobudnuti bola dan uplne al. ciastocne odpocitana. Tyka sa tato povinnost aj auta, ktore ma firma na leasing a uplatnovala si odpocet DPH z leas. splatok? Nie je mi jasne, ci sa to v tomto pripade povazuje leasingovane auto za majetok alebo nie. Z uctovneho hladiska je aj leas. auto majetkom firmy ale podla leas. zmluvy nie je. Leasing sa nekonci, dalej pokracuje, len chceme zrusit registraciu DPH a neviem co s tym autom. Dakujem velmi za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Leasing je pre účely DPH služba. Nemôže sa z majetku obstarávaného leasingom odpočítať daň pri registrácii a tak recipročne neodvádzate ani pri jej zrušení.

    majkagr je offline (nepripojený) majkagr

    majkagr
    Dakujem za odpoved, vcera som si to este overovala u metod. DR Presov a bolo mi povedane, ze ano, ze ods. 6 tyka aj auta na leasing. TAk teraz neviem, asi este zavolam DR B.B. Keby mal este niekto iny nazor, tak vopred dakujem. M.

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Problém vidím v odpočítaní DPH z prvej zvýšenej splátky a poplatku za vypracovnaie zmluvy.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Peterka
    Problém vidím v odpočítaní DPH z prvej zvýšenej splátky a poplatku za vypracovnaie zmluvy.
    Problém by mal vzniknúť buď zo všetkého, alebo z ničoho ... Čiže malo by sa na leasing pozerať komplexne.

    Poznámka:
    Prvá zvýšená splátka nekorešponduje s istinou, čo sa týka výšky a teda čiastky, ktorá z hľadiska účtovného tvorí časť obstarávacej ceny majetku. Ale iba z hľadiska účtovného.

    zrusenie registracie DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.