Zavrieť

Porady

Kúpa zariadenia a vyhnutie sa viacročnému odpisovaniu.

Dobrý deň, chcel by som si kúpiť strojné zariadenie v hodnote 9000 EUR bez DPH. Chcel by som ho odpísať v jednom roku a tak sa chcem opýtať, či ho môžem kúpiť od výrobcu akoby v dieloch na viac faktúr v priebehu dvoch mesiacov a takto ho odpísať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AJ keby si mal viac faktúr, nič s tým neurobíš. Majetok bude predmetom odpisu tak či tak.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lado72 Asi som to nesprávne formuloval. Vypadalo by to asi tak, že kúpim: 1 faktúra elektromotor, 2 fa oceľová konštrukcia, 3 fa softvér k stroju, 4 fa prevodovka, 5 fa elektroinštalácia a takto by to pokračovalo v menších faktúrach až kým bz som nemal všetky diely k zostrojeniu výrobného stroja. Zariadenie z týchto dielov si zložím sám.
    Dáša_ no, problém je, že samostatné diely nemajú využitie. Využitie je až ako kompletný stroj. Alebo chceš povedať, že sama prevodovka bude funkčná a bude na niečo slúžiť? Nepotrebuje k tomu minimálne nejaký motor? Atd....
    Tweety je to stále ten jeden majetok, pretože tie časti nie sú samostatne funkčné, už som to napísala
    lado72 Ak teda nekupujem stroj, ale len diely tak tie nemôžem dať do nákladov v priebehu jedného roku? Bude DÚ zaujímať načo som tie diely použil? Nikdy som takúto investíciu neriešil, takže s tým nemám skúsenosti. Doposiaľ som si vystačil s náradím do max 1000 EUR. Myslel som si, že ak to kúpim v súčiastkách , tak už nikoho nebude zaujímať čo s tým spravím a že z nich vyrobím zariadenie.
    marjankaj No napríklad mňa to zaujímať nebude. Môžeš si to dať ako VNZD a potom ani daňová kontrola nebude nič namietať. A vyhneš sa odpisovaniu.
      zbaliť

    Kúpa zariadenia a vyhnutie sa viacročnému odpisovaniu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.