Zavrieť

Porady

Dovolenka

K 1.1.2012 chcem dat vypoved v praci a to but okamzitu alebo formou dohody, mam narok na vyplatenie zvysnych dni dovolenky?

za pomoc vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ewita888 Pozri príspevok
    a ešte, ak skončíš okamžite pracovný pomer, máš nárok na dvojmesačnú náhradu mzdy naviac..
    ktorý § ZP?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Mila123 Pozri príspevok
    ktorý § ZP?
    toto by aj mňa zaujímalo....pokiaľ viem, princíp je presne opačný, ak zamestnanec dá výpoveď a nedodrží výpovednú lehotu, zamestnávateľ má nárok....

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ewita888 Pozri príspevok
    no pardon, ale ak tu niekto argumentuje s okamžitým a dohodou, tak reagujem na to.. ja neviem, aké má on dôvody na skončenie PP... a prečo by nemohol napr. pri nevyplatenej mzde uvažovať o okamžitom, alebo o dohode??
    ale šak nech objasní dôvod..
    ja som sa do teba až tak nechcela pustiť.......ale fakt, aby si to iní nevysvetľovali inak.....ako sa má....

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    a ešte, ak skončíš okamžite pracovný pomer, máš nárok na dvojmesačnú náhradu mzdy naviac..

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    okamžité skončenie pracovného pomeru môže dať zamestnanec len za podmienok v par. 69 ZP.. teda ak má zadávateľka dôvod na okamžité skončenie PP, ten paragraf rieši aj dvojmesačnú náhradu /odsek 4/

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ewita888 Pozri príspevok
    okamžité skončenie pracovného pomeru môže dať zamestnanec len za podmienok v par. 69 ZP.. teda ak má zadávateľka dôvod na okamžité skončenie PP, ten paragraf rieši aj dvojmesačnú náhradu /odsek 4/
    nehovorím, (nepíšem ), že v tomto prípade (v § 69 ZP je to tak...) nemáš pravdu, ale zadávateľ to neuviedol, že má zdravotné problémy , nevyplatenú mzdu, či mu v práci ide o zdravie alebo dokonca o život a predpokladám, že nie je mladistvý (ohrozenie morálky)......

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ewita888 Pozri príspevok
    okamžité skončenie pracovného pomeru môže dať zamestnanec len za podmienok v par. 69 ZP.. teda ak má zadávateľka dôvod na okamžité skončenie PP, ten paragraf rieši aj dvojmesačnú náhradu /odsek 4/
    O.K., ale myslím, že toto (aspoň podľa zadania) nie je tento prípad....ja len tak, aby sme niekomu nedávali "falošnú nádej" alebo info, ktoré si potom zle vyloží....

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    no pardon, ale ak tu niekto argumentuje s okamžitým a dohodou, tak reagujem na to.. ja neviem, aké má on dôvody na skončenie PP... a prečo by nemohol napr. pri nevyplatenej mzde uvažovať o okamžitom, alebo o dohode??
    ale šak nech objasní dôvod..

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Mila123 Pozri príspevok
    nehovorím, (nepíšem ), že v tomto prípade (v § 69 ZP je to tak...) nemáš pravdu, ale zadávateľ to neuviedol, že má zdravotné problémy , nevyplatenú mzdu, či mu v práci ide o zdravie alebo dokonca o život a predpokladám, že nie je mladistvý (ohrozenie morálky)......
    prepáč, ale okamžité skončenie rieši par. 69 ZP.. zadávatel to uviedol sám, že uvažuje o okamžitom..

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ewita888 Pozri príspevok
    prepáč, ale okamžité skončenie rieši par. 69 ZP.. zadávatel to uviedol sám, že uvažuje o okamžitom..
    --áno, lenže...aj za mnou nie raz prišiel zamestnanec s tým, že on na to se... a či by som mu nenapísala okamžité skončenie PP (som mu vysvetlila, že mu môžem jedine dohodu, tú nech dá prvú a keď neuspeje tak riadnu výpoveď aj s výpovednou dobou)........ to len tak... zadávateľ tiež nepísal dôvod....takže vlastná skúsenosť....

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ewita888 Pozri príspevok
    prepáč, ale okamžité skončenie rieši par. 69 ZP.. zadávatel to uviedol sám, že uvažuje o okamžitom..
    ewita, zadávateľ uvažuje o okamžitom, presne vie???? a nevie , či sa mu preplatí dovolenka????

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    baby, nehnevajte sa, ale pýtali ste sa ma, ktorý paragraf rieši dvojmesačnú náhradu pri okamžitom skončení PP.. dala som vám odpoveď..
    dôvody nech napíše zadávateľ..

    Mirec162 je offline (nepripojený) Mirec162

    Mirec162
    dakujem za odpoved a ochotu, len som sa chcel uistit ze ci mam spravne info..................................a o tu 2 mesacnu nahradu mzdy ziadat urcite nebudem nakolko vypoved chcem dat z inych dovodov, moja chyba zle polozena otazka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.