Zavrieť

Porady

Aká zmluva??

Som živnostníčka, mám v živnosti rôzne činnosti. Dostala som možnosť prevádzkovať bufet v období od júna do septembra pre jednu s.r.o. Na dohodu to vykonávať nechcem, pretože 300 hodín odrobím hneď prvý mesiac. Je možné uzatvoriť mandátnu zmluvu? Alebo by mi odporučil niekto čosi vhodnejšie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Upresni, ako prevádzkovať. Budeš tam mať funkciu prevádzkára, alebo by si to mala prevádzkovať na živnosť? Kto bude v bufete predávať? Napíš o tom trošku viac, ak sa dá.

    mikli je offline (nepripojený) mikli

    mikli
    Prevádzkovanie bude spočívať v tom, že ja budem mať na starosti zaobstaranie brigádnikov, papiere okolo nich, zásobovanie, predaj a všetko okolo toho. Na živnosť bude iba moja činnosť, čo mi vyplatí dotyčná s.r.o. Zmluvu majú podpísanú o prenájme oni, nám to len zverujú do starosti.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mikli Pozri príspevok
    Prevádzkovanie bude spočívať v tom, že ja budem mať na starosti zaobstaranie brigádnikov, papiere okolo nich, zásobovanie, predaj a všetko okolo toho. Na živnosť bude iba moja činnosť, čo mi vyplatí dotyčná s.r.o. Zmluvu majú podpísanú o prenájme oni, nám to len zverujú do starosti.
    Ak som dobre pochopil, tak tržby a náklady idú na sro. Budeš to len organizačne zastrešovať?

    mikli je offline (nepripojený) mikli

    mikli
    Presne tak, len organizačne a zároveň tam aj pracovať. Keby som si urobila dohodu, tak tých 300 hodín je hneď za prvý mesiac. Myslela som, či by to nešlo na mandátnu zmluvu alebo niečo podobné

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mikli Pozri príspevok
    Presne tak, len organizačne a zároveň tam aj pracovať. Keby som si urobila dohodu, tak tých 300 hodín je hneď za prvý mesiac. Myslela som, či by to nešlo na mandátnu zmluvu alebo niečo podobné
    A aké činnosti máš vlastne v ŽL, či sa vôbec dá "našiť" tvoju prácu na tie činnosti.

    mikli je offline (nepripojený) mikli

    mikli
    dúfam, že áno. Sprostredkovateľskú činnosť, maloobchod a veľkoobchod, vedenie účtovníctva, personálnu agendu...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mikli Pozri príspevok
    dúfam, že áno. Sprostredkovateľskú činnosť, maloobchod a veľkoobchod, vedenie účtovníctva, personálnu agendu...
    Tak na tieto činnosti si ťažko viem predstaviť zmluvu o "prevádzkovaní" resp. organizovaní prevádzky bufetu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mikli Pozri príspevok
    a čo by si odporúčal? Len tú dohodu a navýšiť hodinovú mzdu?
    Prikláňam sa k DoVP. Výška zárobku nie je ohraničené. A počet hodín?!?

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    mikli Pozri príspevok
    a čo by si odporúčal? Len tú dohodu a navýšiť hodinovú mzdu?
    DOVP by mala byť na jeden účel, a tu sa jedná o opakovanú činnosť. Ja navrhujem PP na čiastočný úväzok. Alebo počkaj na novelu zákonníka práce - od 1.7.2007 by mala opäť fungovať dohoda o pracovnej činnosti. A dovtedy to zatiaľ porieš na DOVP - s textom - uvedenie bufetu do prevádzky.

    mikli je offline (nepripojený) mikli

    mikli
    Práve ten počet hodín, ja tam musím byť denne od 7.00 do 19.00 hod. po dobu 4 mesiacov.

    xBORISx je offline (nepripojený) xBORISx

    xBORISx
    Tak toto rozhodne neni kratsi pracovny cas Podla mna ked tahas 12hodinovky, tak preco nie pracovny pomer na dobu urcitu?

    mikli je offline (nepripojený) mikli

    mikli
    to by som nerada. Zbytočne zvýšime náklady na odvody, keďže si ak živnostníčka platím sama. Chcem to riešiť cez živnosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.