Zavrieť

Porady

DP trochu komplikovane - ako na to ?

Prosím o radu, do 31.10.2004 som bola zamestnana v Jednote - robim si sama DP za r.2004, od 1.11.2004 som bola na ÚP - brala som podporu, medzitym som sa vsak pripravovala ako SZCO na zivnost v odbore reklamy, mam priestory, ta ktore platim mesacne prenajom kupila som si nabytok, zariadenie na vyrobu reklamy, to vsetko este v r. 2004. Nakolko zaciatok zivnosti mam az od 1.3.2005 (bola som na kurze a poziadala o prispevok z UP) neviem ci si mozem vsetky naklady, spojene s pripravou na zivnost, uplatnit v DP za rok 2004. Poradte mi, prosim, vdaka !

Sea
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Ak dobre rozumiem otazke, podla mojho nazoru vsetky vydavky k zivnosti si uplatnis az v roku 2005 ako zriadovacie vydavky k zivnosti. Roku 2004 sa budu tykat len prijmy z Jednoty, prijem z UP je od dane oslobodeny. Za rok 2004 mas narok aj na mesiace, kedy si bola evidovana na UP na plnu vysku odpoc. polozky, ktora je pre rok 2004 vo vyske 80.832.- Sk.

    dari1 je offline (nepripojený) dari1

    dari1
    ak si mala zivnost vydanu v r.2004, tak by uz naklady r.2004 mali byt tam, ak mas zivnost az od r.2005, tak plati odpoved "janca"

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    emily ano, myslím, že pol roka ped zriadením živnosti. Niekde sa už o tom písalo.

    DP trochu komplikovane - ako na to ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.