Zavrieť

Porady

Zálohová Fa IČ DPH SK s DPH, daňový doklad IČ DPH CZ bez DPH

Dobrý deň,
Uhradil som zálohovú fa s IČ DPH SK napr. 120€ prevodom. Po úhrade som dostal s tovarom fa - daňový doklad s IČ DPH CZ na sumu 100€ s poznámkou " Daň odvedie zákazník". Komu som zaplatil 20€ DPH keď si ju nemôžem odrátať a ako mám zaplatiť ďalších 20€, keď ju mám odviesť? Neviem ako to mám založiť do JU, som z toho jeleň. Ak sa niekto nájde ďakujem. Neviete či sa už niečo podobné nerozoberalo skôr?
Naposledy upravil Romandom : 25.04.16 at 08:12
4 komentárov     zbaliť
Jarka 1 To je nejaký guláš. Kto vystavil ZFA s DPH ešte pred zaplatením? Prečo je na každej fa iné IČ DPH?
Romandom Alemat.cz, spol s r.o. Nerozumiem prečo faktúra nezodpovedá predfaktúre.
Jarka 1 Sorry, ale z toho tvojho zadania som jeleň ja. Však kto sa v tom má vyznať? Čo presne znamená: Uhradil som zálohovú fa s IČ DPH SK napr. 120€ prevodom. Čie bolo to IČ SK - tvoje, odberateľove, ZFA ti prišla s DPH a ešte si ani neplatil, alebo na základe čoho si platil? A vôbec, obsahovala ZFA nejaké DPH?
Romandom Takže presne. Objednaný tovar od Alemat.cz, spol. s r.o. E-mailom mi v zápätí prišla Zálohová faktúra IČ DPH SK4020457089, po ktorej uhradení prevodom mi zašlú objednaný tovar. Cena 1ks 19,08€, výška 20% DPH 3,82€ spolu 22,90€, doprava cena 1ks 4,08€ výška DPH 20% 0,82€ spolu 4,90. Celkovo k úhrade 27,80€. Po úhrade prišiel prepravnou spoločnosťou objednaný tovar s faktúrou - daňovým dokladom IČ DPH CZ28159233. Cena za 1ks 19,08€, DPH 0% 0€, cena 19,08€. Doprava 4,08€, DPH 0% 0€ cena 4,08€. Celkom k úhrade 23,17€, uhradené zálohou 23,17€ ostáva uhradiť 0€ . Poznámka: "Dodanie tovaru je oslobodené od dane par.64 odst.1 zák. č.235/2006 zbierky. Daň odvedie zákazník." IČ DPH sú samozrejme obe dodavateľa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zálohová Fa IČ DPH SK s DPH, daňový doklad IČ DPH CZ bez DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.