Zavrieť

Porady

WWW.PORADA.SK vlastne porušuje niekoľko platných zákonov

Ak som správne pochopil niektoré témi uvedené na tejto stránke tak WWW.PORADA.SK aj všetci jej užívatelia vlastne porušujú zákony Slovenskej republiky. Ak sa práca považuje za každé preloženie stebielka slamy a ak nieje možné vykonávať prácu bezplatne (ani vrámci rodinných a priateľských vsťahov) tak potom:
  1. Keď neaká firma odpovie neakej inej firme na jej otázku je to nelegálna práca. V zmysle zákona by tá firma ktorá potrebuje odpoveď mala vystaviť tej firme ktorá jej odpovedá vopred objednávku.
  2. Firma, ktorá jej odpovedala by mala mať oprávnenie na podnikateľské, účtovné, prersonálne apod. poradenstvo. Ak ho nemá jedná sa o nelegálnu činnosť.
  3. Za vypracovanie odpovede by mala byť vystavená firme, ktorá si ju objednala faktúra.
  4. Ak sa nezamestnaný občan zúčastní PORADY.SK znamená to, že nelegálne pracoval. Jeho zamestnávateľom je PORADA.SK, ktorá ho nelegálne zamestnala a mala by ho teda vopred prihlásiť do Poisťovne
  5. Ak obyčajný občan odpovedal neakou odpoveďou neakej firme. Znamená to že pre túto firmu vlastne pracoval na čierno. Mal si teda najskôr vybaviť minimálne živnosť na poradenstvo, zaplatiť všetky poplatky a až potom na základe vopred vystavenej objednávky vypracovať pre danú firmu odpoveď.
  6. Alebo sa mal stať legálnym zamestnancom PORADY.SK ktorá ho mala vopred prihlásiť do poisťovne a mala mu za túto jeho prácu vyplatiť mzdu.
  7. Nemysliteľné je podľa zákonov aj to, že nezamestnaný poradí nezamestnanému. Okamžite by mal stratiť nárok ma poberanie dávok.
Slovenské banány.
Ak sa mýlim opravte ma...
Usporiadat
praetor praetor

praetor je offline (nepripojený) praetor

Mýliš sa. A to konkrétne v bodoch 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

On to nemyslel vážne. Skôr ako ukážka toho, aké máme geniálne zákony.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
www.porada.sk je firma?
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Je to najsuper "firma". Odoberam všelijake brožúrky, príručky, ale najlepšie zistím v porade. Dá sa to dobre vyhľadať a niektoré problémy z praxe vlastne ani nieje kde nájsť.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
JanaSys
On to nemyslel vážne. Skôr ako ukážka toho, aké máme geniálne zákony.
.... a myslím, že ak by nebodaj chcel niekto brať Mira77 vážne a presadzovať na túto tému nejaké blbé zákony, tak riskuje generálny celoslovenský štrajk účtovníkov, ekonomov, administratívy.... šak by republika ani deň neprežila myslíte že by to niekto riskoval ?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Pokiaľ máš len takýto problém, si na tom dobre, väčšinou tu riešime legislatívne medzery alebo diery, ktorých je stále dosť.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
So smrteľnou vážnosťou reagujem na prvý príspevok témy citáciou zo zákona č.82/2005 Z.z. o nelegálnej práci.

§ 2 ods.1:
"Nelegálna práca je závislá práca, ktorú vykonáva fyzická osoba pre právnickú osobu alebo fyzickú osobu, ktorá je podnikateľom..."

ods.3:
"Nelegálna práca je aj práca, ktorú vykonáva fyzická osoba pre právnickú osobu alebo fyzickú osobu, ktorá je podnikateľom 1) a nemá s právnickou osobou alebo s fyzickou osobou, ktorá je podnikateľom, založený právny vzťah podľa osobitného predpisu (Obchodný zákonník)."

Po prvé - ten kto napíše príspevok na Porade, nevykonáva závislú prácu.

Po druhé - Porada nie je právnická osoba ani fyzická osoba, ktorá by bola podnikateľom.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 28.10.05 at 11:27
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ja ešte predsa zareagujem ... moja osoba na www.porada.sk zásadne nepracuje, ale relaxuje! :p
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Miro77 dosť slabý pokus o žart!

Asi viacerých rozčertil.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[QUOTE=Jozef Mihál]§ 2 ods.1:
"Po prvé - ten kto napíše príspevok na Porade, nevykonáva závislú prácu.

Pri tom som na pochybách. Pri písaní príspevku nepracujem, teda nie je to práca, ale o tej závislosti by som nepochybovala.
Ešte štastie, že máme iba také závislosti.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
...správne, "vykonáva závislú zábavu".
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jozef Mihál
...správne, "vykonáva závislú zábavu".
Uf, to máme šťastie , že na to nemysleli hlavne v zákone o Dani z príjmu.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Len si treba dať pozor, aby Poraďáci nemuseli platiť daň z hracích prístrojov, na ktorých vykonávajú závislú zábavu
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

endrju
Len si treba dať pozor, aby Poraďáci nemuseli platiť daň z hracích prístrojov, na ktorých vykonávajú závislú zábavu
Z toho je už určite daň zaplatená. Ale poniektorí máme šťastie, že to za nás zaplatil zamestnávateľ.:p
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

To je fakt dobré. Pôjdem to aplikovať doma. V prípade akejkoľvek požiadavky mi druhá strana vystaví objednávku na službu. Na základe tejto objednávky ja vykonám službu a zároveň vystavím faktúru k preplateniu. Super!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ik-a
To je fakt dobré. Pôjdem to aplikovať doma. V prípade akejkoľvek požiadavky mi druhá strana vystaví objednávku na službu. Na základe tejto objednávky ja vykonám službu a zároveň vystavím faktúru k preplateniu. Super!
Ešte si zabudla, že si za službu uvedenú na faktúre aj sama zaplatíš, veď sme predsa dajaké šikulky, ktoré zvládnu naraz viacero činností.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
vzhľadom na úsmenvý obsah tejto témy ju presúvam :-))))))))))))))))))))))))))))))
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

ik-a
To je fakt dobré. Pôjdem to aplikovať doma. V prípade akejkoľvek požiadavky mi druhá strana vystaví objednávku na službu. Na základe tejto objednávky ja vykonám službu a zároveň vystavím faktúru k preplateniu. Super!
Navrhujem nerozvíjať diskusiu na túto tému. Mohli by sme "zablúdiť" k riešeniu problémov, ktoré patria v lepšom prípade do rubriky "Po Porade", na šuťák, resp. vôbec nepatria na www.porada.sk.

P.S.
Richard, predbehol si ma o kúsok. Teší ma, že nie som sám s týmto názorom
0 0
miroj miroj

miroj je offline (nepripojený) miroj

Prepáč(te) Miro77, ale musím.
témi -> témy
neaká -> nejaká
...
Samotný obsah nestojí za komentár.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

endrju
Navrhujem nerozvíjať diskusiu na túto tému. Mohli by sme "zablúdiť" k riešeniu problémov, ktoré patria v lepšom prípade do rubriky "Po Porade", na šuťák, resp. vôbec nepatria na www.porada.sk.
P.S.
Richard, predbehol si ma o kúsok. Teší ma, že nie som sám s týmto názorom
Ale veď to je v chlieviku Po Porade nie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať