Zavrieť

Porady

Čiastočný invalidný a odstupné

Dobrý deň, bol mi priznaný čiastočný invalidný dôchodok 50percent, zamestnávateľa som informovala o zmene, pracovala som 10r, ako predavačka, podľa posudku môžem vykonávať prácu podľa vzdelania, ale nesmiem vykonávať prácu len v prostredí bez zvýšeného nároku na zrak ako náhradu mi ponúkol miesto pri pečive, kde sa pečie pečivo a obsluhuje pec,kontrola záruk, môžem odmietnuť túto prácu, ? Pracovná doba by bola na 6h nie 4h, môžem odmietnuť?ak odmietnem mám nárok na odstupné?
Núti na dať výpovede,, prácu mi náhradnú ponúkol!
misoft Hmmmm.... pec na pečivo... nebezpečná pre oči? Skôr pre ruky, keď budeš to pečivo vyťahovať. Obsluha pece? Dáš zmrazené rožky do pece, otočíč minutkami, stlačíš ON a potom len kukáš, či sa upiekli. Toť vsjo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vhodnosť ponuknutej práce by mal posúdiť lekár pracovnej zdravotnej služby alebo tvoj obvodný lekár . Od jeho posudku závisí tvoj nárok na odstupné.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Iveta Kolibárová Tak že nesúhlasiť,!,, ísť za svojou , lekárkou,,, pokladňa je menej nebezpečná ako pec, kde pre oči môžem prísť k popáleninám, zoberie si zamestnávateľ na zodpovednosť ak dôjde k úrazu?
    pavol54 regionálny úrad verejného zdravotníctva posudzuje vhodnosť pracovného miesta pre čid tam odovzdáš posudok zo soc poist s návrhom na pracovné zaradenie
    buchač Iveta Kolibárová (Včera 15:46) ,,, pokladňa je menej nebezpečná ako pec, kde pre oči môžem prísť k popáleninám, zoberie si zamestnávateľ na zodpovednosť ak dôjde k úrazu?
    =====================
    No hej...ale v pokladni môžeš zle nablokovať alebo vydať z hotovostnej platby. Zoberieš si zodpovednosť na seba ?
    no budeš musieť, veď kto iný by platil prípadné manko ?

    ....a nie sú náhodou tie pece na prevádzke elektrické ?
    K úrazu prídeš predsa svojou neopatrnosťou a nie kvôli očiam...či ? Aký úraz by mohol nastať pri vyberaní plechov z pece, ak budeš mať na rukách rukavice ?
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nemusis prijat pracu na kratsi uvazok, ako mas v zmluve, mozes ju odmietnut.
    Narok na odstupne v pripade, ze ti da zamestnavatel vypoved z dovodu, ze si stratila schopnost nadalej vykonavat pracu, ostava.
    Naposledy upravil ivka70 : 13.08.21 at 05:24

    Čiastočný invalidný a odstupné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.