Zavrieť

Porady

Zodpovednosť za vypracovanie daňového priznania

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, kto je zodpovedný za správnosť vypracovania daňového priznania. Som živnostník a svoje daňové priznanie si dávam spracovať jednej firme, ktorá sa vždy podpíše, že daňové priznanie vypracovala. Ak by toto priznanie táto firma vyhotovila zle a mne by hrozili sankcie, kto by znášal dôsledky? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Milada 1 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, kto je zodpovedný za správnosť vypracovania daňového priznania. Som živnostník a svoje daňové priznanie si dávam spracovať jednej firme, ktorá sa vždy podpíše, že daňové priznanie vypracovala. Ak by toto priznanie táto firma vyhotovila zle a mne by hrozili sankcie, kto by znášal dôsledky? Ďakujem za odpoveď.
    Živnostník. Ak má so spracovatelom účtovníctva urobenú zmluvu a preukáže, že chyba bola spôsobená spracovatelskom firmou, môže si uplatniť náhradu škody (pokutu, penále za neskorú úhradu dane) na súde - ak sa nedohodnú inak. Nedoplatok dane znáša daňovník.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pochybujem, že firma sa podpisuje na DPFO, alebo áno?
    Pokiaľ DP vypracuje daňový poradca a ten sa podpíše za daňovníka, tak tam by som to videla pozitívne - že zodpovednosť je na daňovom poradcovi.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    KEJKA Pozri príspevok
    pochybujem, že firma sa podpisuje na DPFO, alebo áno?
    Pokiaľ DP vypracuje daňový poradca a ten sa podpíše za daňovníka, tak tam by som to videla pozitívne - že zodpovednosť je na daňovom poradcovi.
    Skôr som myslela podpis na výkazoch. DP podpisuje daňovník.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zadanie bolo
    .................Som živnostník a svoje daňové priznanie si dávam spracovať jednej firme, ktorá sa vždy podpíše, že daňové priznanie vypracovala. .................
    moja otázka, kde sa podpíše na DP?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    KEJKA Pozri príspevok
    zadanie bolo
    .................Som živnostník a svoje daňové priznanie si dávam spracovať jednej firme, ktorá sa vždy podpíše, že daňové priznanie vypracovala. .................
    moja otázka, kde sa podpíše na DP?
    účtovník určite nie.

    Zodpovednosť za vypracovanie daňového priznania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.