Zavrieť

Porady

Úhrada DPH

Ahojte Poraďáci...
Mám bankový výpis za január, kde je uhradená DPH za 2.Q 2004. Stačí mi zaúčtovať len úhradu t.j. 343 AÚ/221 AÚ, alebo k tomu zaúčtovať aj niečo iné (nejaký predpis)? Pomôže mi niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    Ja mám vytvorený účet 343AE na DPH zúčtovanie a tam mesačne prevediem zo všetkých 343 mesačné čiastky a vznikne mi tak predpis na platenie a ten potom vyrovnám na banke ako 343AE-zúčtovanie/221.

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    tiež som nad tým dlho uvazoval ale mne to bolo vysvetlene nasledovne. uctovat iba 343xx1/221 s tým že 343xx1 bz mal byť ucet ktorý je výsledný , čiže v ramci 343 ky by trebalo rožlišiť.. zjednodusene 343 001 dph na vstupe , 343 002 dph na výstupe na konci mesiaca , resp 1/4 roka zostatky z tých dvoch účtov preuctovat na 343xx1 , s tým že ak sa pozieme potom na 343xx01 je zrejme ci sa jedna o preplatok či nedoplatok , a pri uhrade len 221/343xx1 alebo 343xx1/221

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    aladin
    tiež som nad tým dlho uvazoval ale mne to bolo vysvetlene nasledovne. uctovat iba 343xx1/221 s tým že 343xx1 bz mal byť ucet ktorý je výsledný , čiže v ramci 343 ky by trebalo rožlišiť.. zjednodusene 343 001 dph na vstupe , 343 002 dph na výstupe na konci mesiaca , resp 1/4 roka zostatky z tých dvoch účtov preuctovat na 343xx1 , s tým že ak sa pozrieme potom na 343xx01 je zrejme ci sa jedna o preplatok či nedoplatok , a pri uhrade len 221/343xx1 alebo 343xx1/221
    ............

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.