Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti

Dobrý deň Vám prajem a zase Vás chcem požiadať o radu, chcem sa opýtať, tu aj v zákonníku práce som sa dočítala že Dohody o pracovnej činnosti boli zrušené k 31. 12. 2003 za predpokladu že boli uzatvorené pred 1. 7. 2003. Toto platí v tejto forme ?Alebo bola nejaká novela ktorá toto obdobie prechodné predlžila? Lebo jedna moja známa tvrdí že počula že to bolo predlžené do r. 2004 ale silne o tom pochybujem.

Vopred Vám velmi pekne ďakujem za Vaše rady a prajem pekný deň :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Zaira
    Dobrý deň Vám prajem a zase Vás chcem požiadať o radu, chcem sa opýtať, tu aj v zákonníku práce som sa dočítala že Dohody o pracovnej činnosti boli zrušené k 31. 12. 2003 za predpokladu že boli uzatvorené pred 1. 7. 2003. Toto platí v tejto forme ?Alebo bola nejaká novela ktorá toto obdobie prechodné predlžila? Lebo jedna moja známa tvrdí že počula že to bolo predlžené do r. 2004 ale silne o tom pochybujem.

    Vopred Vám velmi pekne ďakujem za Vaše rady a prajem pekný deň :-)
    Nezaznamenala som predĺženie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tento typ dohody bol definitívne zrušený. V platnosti sú len dve a to: Dohoda o vykonaní práce, a Dohoda o BPŠ.

    Zaira je offline (nepripojený) Zaira

    Zaira
    Ďakujem velmi pekne, ešte sa chcem opýtať, aké sú sankcie zo SP pri oneskorenom podaní odhlášky? Lebo chceli sme dotyčného odhlásiť v auguste, ale akosi nám to nevyšlo ....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zaira
    Ďakujem velmi pekne, ešte sa chcem opýtať, aké sú sankcie zo SP pri oneskorenom podaní odhlášky? Lebo chceli sme dotyčného odhlásiť v auguste, ale akosi nám to nevyšlo ....
    Neviem aké, priznám sa, že teraz nemám čas študovať si zákon o SP. Ale tým sa nezaťažuj, rieš to, až keď náhodou príde pokuta. Radím Ti poslať tú odhlášku, ono potom uvidíš, možno tam majú neporiadok a nezistia to. :p

    Zaira je offline (nepripojený) Zaira

    Zaira
    Tiež sa na to spolieham :-), akurát tento jeden sa mi tak schoval že som na neho zabudla...teda nie len ja lebo ja tu nemám v popise práce robiť mzdárku a tá naša si určite ani nevšimla kedy sa ten zákon zrušil...ja sa z toho zbláznim, ešteže mám vás lebo inak neviem aké hlúposti by som ešte porobila :-)

    Ďakujem ešte raz :-)

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Zaira, pokiaľ ide o odhlášku, podľa mňa to nie je taká tragédia z pohľadu nelegálnej práce. Keby išlo o prihlášku, to je už horšie...

    Zaira je offline (nepripojený) Zaira

    Zaira
    Ďakujem, trošku ma to ukludnilo... :-), tak ešte dnes počkám na tú našu mzdárku a poviem jej čo sa deje ja tú odhlášku vyplním a pošlem ju.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    zlatko, hádam si nemyslíš, že ho sociálka má nahodeného v systéme?

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    karkulka
    zlatko, hádam si nemyslíš, že ho sociálka má nahodeného v systéme?
    Karkulka, to bolo trefné . Myslím, že máš 100 % pravdu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    karkulka
    zlatko, hádam si nemyslíš, že ho sociálka má nahodeného v systéme?
    A čo keď motyka vystrelila a oni ho tam zázrakom majú? :p

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Pozor, Sociálka sa zlepšuje, mám s ňou pozitívnu skúsenosť spred 3 týždňov,

    tak bacha

    Silvi je offline (nepripojený) Silvi

    Silvi
    No neviem v čom sa zlepšuje, ale v nahrávení dohôd do systému to nie je.:-)

    Volala som tam pre mesiacom, potrebovala som vedieť či majú našu odhlášku dohodára. Pani mi povedal, že prihlášky a odhlášky dohodárov sú uložené na kope a do systému ich nenahrávajú, takže mi to povedať a ani pozrieť nemôže.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Možno nová ministerka tento Kaníkov zlepšovák zruší. Prínosom myslím nie je pre nikoho.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pyton
    Možno nová ministerka tento Kaníkov zlepšovák zruší. Prínosom myslím nie je pre nikoho.
    Mohla by zrušiť aj tie prihlášky na SP s dátumom pred začatím PP. Je to hlúposť, dnes ho nahlásim, že zajtra nastúpi a on zajtra nenastúpi. :p Viac byrokracie ako za socializmu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.