Zavrieť

Porady

Faktúra z EU - ubytovanie zamestnancov, ktorí vykonávajú stavebné práce

Prosím o radu, dodávateľ z EU registrovaný v EU ako platca dph fakturoval v 1.Q/06 ubytovanie pre zamestnancov za stavebné práce vykonávané v EU sumu bez DPH. Tak som to aj zaúčtovala. V 2.Q/06 ten istý dodávateľ fakturoval:
1. bez dph
2. s 8% dph
3. s 20% dph tú istú službu.
Ako to mám zaúčtovať? Mám požiadať konateľa, aby dal faktúry prepracovať bez dph alebo s dph? Prelúskala som v porade ohľadom faktúr z EU pri dodaní služby , ktorá je vykonávaná v štáte EU čo sa len dalo, pretože to nie je dovoz služieb, ale nenašla som podobnú problematiku rozobratú. Poradíte niekto?

A ešte ďalší problém ohľadom ubytovania. Konateľ mi dal aj príjmové pokladničné doklady na ubytovanie od rôznych dodávateľov, ktorí nie su registrovaní v EU na dph. Služba sa tiež nedováža. Samozdaniť alebo dodaniť?

Ďakujem za pomoc.
__________________
gabča :p :p :p
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podľa mňa stavebné práce je činnosť . ktorá súvisí s nehnuteľnosťou. A služby dodané do EU súvisiace s nehnuteľnosťou - DPH sa odvádza v štáte, v ktorom sa nehnuteľnosť nachádza. Citujem §15, ods. 2
    (2) Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane služieb realitných kancelárií, znalcov, architektov a stavebného dozoru je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.

    takže v SR nedodaňuješ!

    kaktusy je offline (nepripojený) kaktusy

    kaktusy
    KEJKA
    podľa mňa stavebné práce je činnosť . ktorá súvisí s nehnuteľnosťou. A služby dodané do EU súvisiace s nehnuteľnosťou - DPH sa odvádza v štáte, v ktorom sa nehnuteľnosť nachádza. Citujem §15, ods. 2
    (2) Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane služieb realitných kancelárií, znalcov, architektov a stavebného dozoru je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.

    takže v SR nedodaňuješ!
    Dík, lenže tie faktúry boli v 1. Q/06 bez ich dph, takže tá daň sa neodviedla ani u nich. Preto sa pýtam, či prípadne nedodaniť?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Pozor, ja to chápem ako ubytovacie služby,
    " fakturoval v 1.Q/06 ubytovanie pre zamestnancov za stavebné práce vykonávané v EU sumu bez DPH"
    ale výsledok bude ten istý. DPH sa odvádza v štáte, kde boli poskytnuté, a odvádza ho dodávateľ.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    kaktusy
    Dík, lenže tie faktúry boli v 1. Q/06 bez ich dph, takže tá daň sa neodviedla ani u nich. Preto sa pýtam, či prípadne nedodaniť?
    Nedodaňovať, veď nie si platcom DPH v danom štáte EU. A u nás to nie je predmetom dane.

    kaktusy je offline (nepripojený) kaktusy

    kaktusy
    benka
    Pozor, ja to chápem ako ubytovacie služby,
    " fakturoval v 1.Q/06 ubytovanie pre zamestnancov za stavebné práce vykonávané v EU sumu bez DPH"
    ale výsledok bude ten istý. DPH sa odvádza v štáte, kde boli poskytnuté, a odvádza ho dodávateľ.
    Dík, benka.
    Ale čo s tými faktúrami v 2.Q/06, kde sú rôzne dane a ešte aj PPD od neregistrovaných?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    kaktusy
    Dík, lenže tie faktúry boli v 1. Q/06 bez ich dph, takže tá daň sa neodviedla ani u nich. Preto sa pýtam, či prípadne nedodaniť?
    povinnosť dodaňovania sa neprenáša.
    Treba mať istotu aj podľa mojej odpovede, alebo dalšieho príspevku, kto komu a čo poskytuje. Určiť miesto dodania a potom riešiť kto a kde odvádza DPH.......

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    kaktusy
    Dík, benka.
    Ale čo s tými faktúrami v 2.Q/06, kde sú rôzne dane a ešte aj PPD od neregistrovaných?
    Ak sa tej cudzej DPH nezbiera zaujímavá suma, môžeš požiadať o jej vrátenie na daňovom úrade príslušnej krajiny, smozrejme po splnení náležítostí uvedených v ich zákone.

    Inak je táto DPH uzneným daňovým nákladom.

    K tým rozdielným sadzbám : vo viacerých členských štátoch som sa už stretol, že na kvázi tie isté služby dávajú rozdielne sadzby DPH a je to v súlade s ich zákonmi. Takže si s tým nelám hlavu.

    Faktúra z EU - ubytovanie zamestnancov, ktorí vykonávajú stavebné práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.