Zavrieť

Porady

Škodová faktúra - neuhradená, neuznaná, odmietnutá po uplynutí cca 2 rokov

Prosím ako by ste postupovali v prípade, že dopravca spôsobí škodu (nízka suma), je o tom záznam od šoféra aj objednávateľa na CMR. Následne sa vystavila faktúra za škodu a zaslala sa dopravcovi (všetko sa riešilo telefonicky, nikto sa viac neozval). Nie som si istá či sa nasledujúci rok poslalo odsúhlasenie v roku 2013-2014 som likvidovala/naháňala a vymáhala veľké množstvo pohľadávok (cca 20 A4 faktúr, v sume poriadnej)... a momentálne sa nedostanem ku dokladom z 2012/2013 roku.
TENTO prípad sa udial a fa je vystavena v 10/2012.
V decembri som posielala odsuhlasenie/upomienky a vsetko,aby sa v pripade ze niekomu nieco chyba dalo vsetko pekne v decembri douctovat.. no ALE z tejto fimy mi zrazu zavolali, ze oni tu fa neeviduju, nedostali ju, nevedia o nicom... hmm.. nemozu to uznat a viac sa o tom nebudu bavit. Bola som dost v soku... lebo samozrejme vsetko sa to riesilo telefonicky hned ako sa to stalo a hned sa to posielalo, dokonca si aj poskodeny tovar bral sofer so sebou. Pamatam si to, pretoze system sme nemali urobeni na 0%/MIMO DPH, musela som to prestavovat.
No lenze, ked ot nechcu uznat, ich zmluvna doba (asi rok) na reklamaciu ubehla, odmietaju nam to zaplatit a teda mne v ucte trci jedna faktura. MOZEM JU PROSTE na zaklade emailu, ze to neuznavaju normalne stornovat? K 31.12.2014? Alebo im mam nafotit CMRky ked sa dostanem k papierom a poslat znovu aj fakturu aj list na uhradu?
PS: CMRky mali, dokonca nam kopiu posielali s fakturou a tam ta skoda je jasne zaznacena. Presne pocet ks poskodenych.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Škodová faktúra - neuhradená, neuznaná, odmietnutá po uplynutí cca 2 rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.