Zavrieť

Porady

preplatenie dovolenky

dobrý deň, poprosila by som o radu: Zamestnanec na HPP - na dobu určitú do 31.12.2015 (zmluva predĺžená druhý krát) má z r. 2014 19 dní nevyčerpanej dovolenky a z r. 2015 celú-25 dní. Požiadal o preplatenie všetkých dní, nakoľko je v domnení, že k 31.12.2015 mu pomer skončí - v tomto prípade preplatím. Avšak zamestnávateľ sa rozhodol, že mu zmluvu predĺži samozrejme už na dobu neurčitú. Teraz som v rozpakoch, nakoľko viem, že mu môžem preplatiť nevyčerpanú z 2014 dovolenku nad 4 týždne (čiže nič, keďže má zvyšok 19 dní) a nevyčrpaná z r. 2015 sa mu prenesie do r. 2016 - je to takto správne? Ide o to, že sa jedná o strážnika, ktorý sa nemá s kým striedať, nemá ho kto zastúpiť - takže si nemá šancu dovolenku čerpať - neexistuje výnimka, že mu zamestnávateľ v tomto prípade môže preplatiť túto dovolenku? ďakujem
Naposledy upravil ajka013 : 04.11.15 at 13:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vynimka neexistuje, ale pocitas zle, preplatit mu mozes 5 dni, ktore su nad ramec 4 tyzdnov.
    Dalsia vec je, ze ak mu neumoznite cerpat dovolenku, mozete mat problem s Inspektoratom prace.
    Stalo by asi za to mu na jeden mesiac na konci mesiaca vypisat dovolenku na cely mesiac a to, co odpracoval, mu zaplatit vo forme odmeny.
    Tak by ste naplnili literu zakona co sa tyka cerpania dovolenky a aj on by bol spokojny, lebo by mal peniaze zaplatene.

    Po decembri mu do roku 2016 mozes preniest len 25 dni z roku 2015 a preplatit ma tych 5 dni, ak mu ostanu.
    Naposledy upravil ivka70 : 04.11.15 at 14:07
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ajka013 ivka70 - má nárok na 25 dní D za rok 2014- čerpal si 6, zostalo 19- podľa zákona môžem preplatiť dni nad 4 týždne- on ich však už má vyčerpané - alebo tomu rozumiem zle? tvoje riešenie ma tiež napadlo - ibaže ak dôjde k úrazu, nastane problém prečo pracuje, keď má vypísanú D.
    ivka70 Ale zakon nic nehovori o tom, ci ma mat alebo nema mat tie dni cerpane.
    Z naroku 25 dni mu mozes preplatit 5 dni, bez ohladu na to, ci zvysnych 20 vycerpal alebo nie.

    Preto s nim dovolenku vypiste az spatne ... na konci mesiaca .... ak to viete sklbit s dochadzkou a ak sa nic nestalo pocas mesiaca ..... dovolenku predsa nikde nehlasis
    ajka013 ja som výklad preplatenia počtu dní nad 4 týždne chápala tak, že sa preplácajú skutočne zostávajúce dni nad 4 týždne dovolenky... takže aj keby mal zostatok či 19 alebo 22 - vždy mu môžem preplatiť tých 5 dní nad 4 týždne... áno?
    ivka70 ano,ak ma rocny narok 25 dni
      zbaliť

    preplatenie dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.