Zavrieť

Porady

LCD TV + USB + domace kino - problem

Zdravim,
problem mam nasledovny:
Ked pustam filmy z USB zariadenia (ext. HDD ci klucik) pripojeneho k TV, tak mi zvuk nejde rozchodit cez domace kino, ale ide iba cez reproduktory TV.

Mam starsie domace kino Philips HTS3154 a novy televizor LG LCD TV 42LD750. Tieto dve zariadenia su prepojene cez scart.
Box MagioSat je s TV prepojeny cez hdmi.
Domace kino a box MagioSat su prepojene cez cinch.
Do TV mam este zapojenu cez antenny vstup mmds antenu.

Zvuk ide cez domace kino v pripade pustania programov signalu mmds, takze scart funguje smerom od TV k domacemu kinu. Zda sa teda, ze media, ktore sa spustaju cez k TV pripojene USB zariadenie nie su v TV posielane na scart, ale iba do reproduktorov (a zrejme na opticky vystup, co vsak neviem overit, lebo moje domace kino nema opticky vstup).

Skusal som poslat zvuk z TV sluchadloveho vystupu na audio vstup domaceho kina a vtedy to islo, ale zrejme kvoli impedancii to bolo velmi potichu, musel som dat zariadenia velmi nahlas. Nie je to teda dobre riesenie a obavam sa ci by som takto nieco neposkodil.

Nemate niekto podobnu skusenost, ako rozjazdit zvuk medii pustanych z USB zariadenia pripojeneho k TV
cez starsie domace kino, ktore nema opticky vstup?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Trochu komplikované radiť so zapojením, ak nevidím presne káble, ktorý čo prenáša. Ale asi viem, kde bude problém.

    mr-dee Pozri príspevok
    Zdravim,
    problem mam nasledovny:
    Ked pustam filmy z USB zariadenia (ext. HDD ci klucik) pripojeneho k TV, tak mi zvuk nejde rozchodit cez domace kino, ale ide iba cez reproduktory TV.

    Mam starsie domace kino Philips HTS3154 a novy televizor LG LCD TV 42LD750. Tieto dve zariadenia su prepojene cez scart.

    Tuto bude pes zakopaný - ak máš z domáceho kina do TV SCART-SCART, tak to bude asi jednosmerný prenos obrazu a zvuku, teda z kina do TV, alebo nemáš SCART kábel s plnohodnotným prepojeným (obojsmerné). Keď som pozeral návod na to domáce kino, tak podľa návodu by to malo podporovať aj vstup zvuku do domáceho kina z TV. Podľa návodu treba na diaľkovom ovládači kina stlačiť tlačítko TV (druhé sprava v hornom rade).

    mr-dee Pozri príspevok
    Box MagioSat je s TV prepojeny cez hdmi.

    Toto je OK, HDMI prenáša zvuk aj obraz do TV.


    mr-dee Pozri príspevok
    Domace kino a box MagioSat su prepojene cez cinch.

    Tu zabezpečuješ prenos zvuku z magiosatu do kina. V takom prípade by si mal podľa návodu na ovládači kina stlačiť tlačítko AUX/DI.

    mr-dee Pozri príspevok
    Do TV mam este zapojenu cez antenny vstup mmds antenu.

    Zvuk ide cez domace kino v pripade pustania programov signalu mmds, takze scart funguje smerom od TV k domacemu kinu. Zda sa teda, ze media, ktore sa spustaju cez k TV pripojene USB zariadenie nie su v TV posielane na scart, ale iba do reproduktorov (a zrejme na opticky vystup, co vsak neviem overit, lebo moje domace kino nema opticky vstup).

    Skusal som poslat zvuk z TV sluchadloveho vystupu na audio vstup domaceho kina a vtedy to islo, ale zrejme kvoli impedancii to bolo velmi potichu, musel som dat zariadenia velmi nahlas. Nie je to teda dobre riesenie a obavam sa ci by som takto nieco neposkodil.

    Nemate niekto podobnu skusenost, ako rozjazdit zvuk medii pustanych z USB zariadenia pripojeneho k TV
    cez starsie domace kino, ktore nema opticky vstup?
    Takže ak ti to nefunguje ani po stlačení TV na ovládači, pravdepodobne bude treba vymeniť SCART kábel za duplexný, teda obojsmerný.

    mr-dee je offline (nepripojený) mr-dee

    mr-dee
    Chobot Pozri príspevok
    Trochu komplikované radiť so zapojením, ak nevidím presne káble, ktorý čo prenáša. Ale asi viem, kde bude problém.



    Tuto bude pes zakopaný - ak máš z domáceho kina do TV SCART-SCART, tak to bude asi jednosmerný prenos obrazu a zvuku, teda z kina do TV, alebo nemáš SCART kábel s plnohodnotným prepojeným (obojsmerné). Keď som pozeral návod na to domáce kino, tak podľa návodu by to malo podporovať aj vstup zvuku do domáceho kina z TV. Podľa návodu treba na diaľkovom ovládači kina stlačiť tlačítko TV (druhé sprava v hornom rade).



    Toto je OK, HDMI prenáša zvuk aj obraz do TV.




    Tu zabezpečuješ prenos zvuku z magiosatu do kina. V takom prípade by si mal podľa návodu na ovládači kina stlačiť tlačítko AUX/DI.



    Takže ak ti to nefunguje ani po stlačení TV na ovládači, pravdepodobne bude treba vymeniť SCART kábel za duplexný, teda obojsmerný.
    V prvom rade vdaka za obsirnu reakciu.
    Vsetko mam zapojene tak ako pises a funguje tak.
    Ze bude problem s kablom som si myslel ako prve, lenze:
    Ked na telke prepnem zdroj signalu na mmds antenu a na domacom kine stlacim tlacitko TV, tak mi zvuk cez domace kino funguje, co znamena, ze SCART kabel je v poriadku, lebo signal cezen prechadza z TV do domaceho kina. Ked vsak zdroj signalu prepnem na telke na USB, tak zvuk prestane ist cez domace kino. A toto je ten problem, akoby zvuk z usb sa v telke nedostal na scart.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    mr-dee Pozri príspevok
    V prvom rade vdaka za obsirnu reakciu.
    Vsetko mam zapojene tak ako pises a funguje tak.
    Ze bude problem s kablom som si myslel ako prve, lenze:
    Ked na telke prepnem zdroj signalu na mmds antenu a na domacom kine stlacim tlacitko TV, tak mi zvuk cez domace kino funguje, co znamena, ze SCART kabel je v poriadku, lebo signal cezen prechadza z TV do domaceho kina. Ked vsak zdroj signalu prepnem na telke na USB, tak zvuk prestane ist cez domace kino. A toto je ten problem, akoby zvuk z usb sa v telke nedostal na scart.
    Tak potom bude problém asi v TV. Pravdepodobne vstup cez USB sa prehráva iným spôsobom, než signál z antény či iného zdroja. Bude treba pozrieť návod pre TV, či tam nie je nejaký iný zádrheľ. Nemá tá TV aj iné audio výstupy okrem sluchátok?

    mr-dee je offline (nepripojený) mr-dee

    mr-dee
    Chobot Pozri príspevok
    Tak potom bude problém asi v TV. Pravdepodobne vstup cez USB sa prehráva iným spôsobom, než signál z antény či iného zdroja. Bude treba pozrieť návod pre TV, či tam nie je nejaký iný zádrheľ. Nemá tá TV aj iné audio výstupy okrem sluchátok?
    vstupy a vystupy:

    HDMI - 3x
    SCART
    AV IN
    Optical digital audio output
    Audio IN RGB/DVI
    Component IN
    RGB IN (PC)
    PORT RS-232C IN
    USB IN -2x
    LAN
    wireless control in
    vstup na sluchadla
    sachta na PCMCIA kartu

    Priznam sa, ze ako AV a Component funguje a ci by si dalo vyuzit, neviem. Realne mi z toho vychadza len ten Optical digital audio output, ale to by bolo treba najprv vyskusat, lebo kupovat na blind nove domace kino a potom zistit, ze ani cez ten nejde zvuk z USB, to riskovat nechcem.
    Alebo to "fusersky" pustat cez ten sluchadlovy vystup, ale tym sa straca akykolvek komfort.

    mr-dee je offline (nepripojený) mr-dee

    mr-dee
    Chobot> uz si s tym nelam hlavu. Z LG mi prave promptne odpovedali:

    --------------------------------------------------------
    Vazeny Pan ..... ,

    su len dve moznosti spustenia zvuku z televizora na externe reproduktory < domace kino>.

    1. Cez opticky kabel- vtedy aj domace kino musi mat opticky vstup;
    alebo
    2. tak ako to mate spojene Vy- no bohuzial zvuk pojde v tom pripade len ked bude pozerat tv z analogoveho a digitalneho tunera; v pripade usb kluca a dvd, bohuzial, zvuk nepojde.


    S priatelskym pozdravom,

    Anna Błażejczyk

    LGE CSP

    --------------------------------------------------------

    Takze vyzera to tak, ze predsalen budem musiet kupit nove domace kino s optickym vstupom, heh ...

    LCD TV + USB + domace kino - problem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.