Zavrieť

Porady

1.riadna splátka lízingu a neprevzatie predmetu

Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť? Má vplyv na daňové výdavky spojené s lízingom skutočnosť, že vec prenájmu nebola do konca roka dodaná, ale prvá zvýšená a prvá riadna splátka bola zaplatená. Odpisy viem, že nemôžem si uplatňovať, ale ostatné výdavky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Nechápem, prečo došlo k stavu, že leasingová zmluva sa spláca a predmet leasingu ešte nebol dodaný. Nie je tam prorušenie zmluvy zo strany leasingovej spoločnosti??? Chápal by som, keby dostali nejakú zálohu, ale nie celú akontáciu a aj riadnu splátku.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    V tomto štáte je možné všetko, aj platiť leasingové splátky za niečo, čo nemám. Odpis je jasný ( nemáš nárok ) a DPH za zahŕňa do daňových výdavkov pri úhrade jednotlivých splátok .

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    A nie je náhodou v LZ napísaný dodatok, že predmet leasingu bude dodaný v roku 2006 po zaplatení akontácie i preddavku? Viem, po úhrade akontácie by mal byť dodaný spoločnosťou nájomcovi, ale ak je ešte len vo výrobe - napr.nejaké zariadenie...
    Ale aj tak mi nie jasný postup leas. spoločnosti.
    Odporúčam pozrieť si opäť zmluvu a ak je tam nejaká podmienka, obrátiť sa na leasingovú spoločnosť. V tomto prípade by som to považovala za poskytnutý preddavok, po úhrade by som to zaúčtovala len pre DPH a uplatnila si možnú výšku dane zo splátky a akontácie.

    vgabka je offline (nepripojený) vgabka

    učiteľka a účtovníčka vgabka
    Vrátim sa znovu k príspevku, ktorý som pridala už skôr. Jedná sa o to, že leasingová spoločnosť dodá predmet leasingu (ultrazvuk), až keď budú pripravené priestory pre jeho inštaláciu. Preto došlo k situácii, že platba išla v roku 2005 a predmet leasingu bude dodaný v roku 2006. Podkladom však je skutočne len zálohová faktúra, na základe ktorej bola uhradená 1. zvýšená splátka, 1. riadna splátka a spracovateľský poplatok. Takže môžem si uplatniť len DPH z prvej zvýšenej (v celej výške?) a prvej riadnej splátky?

    1.riadna splátka lízingu a neprevzatie predmetu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.