Zavrieť

Porady

zahranicný príjem

1.Ak mám okrem príjmov zo SR aj príjmy z CR, pri podávaní dan. priznania prepocítavam zahranicné príjmy priemerným rocným kurzom, alebo kurzom podla § 31 ods.2 - priemerný kurz vyhlásený NBS posledný den kazdého mesiaca, v ktorom bol príjem poskytnutý /príjmy z CR mám za vsetkých 12 mesiacov na potvrdení spolu za rok/? Tomuto nerozumiem.

2.Ak mi vyjde základ dane po odpocítaní zákl. nezd. casti nulový, zapocítat dan zaplatenú v zahranicí si nemôzem ziadnu? Na riadku 58 dan. priznania typu A odpocítavam len preddavky zaplatené z potvrdení od zamestnávatelov na Slovensku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gulas je offline (nepripojený) gulas

    gulas
    rada: treba rozlisovat prijmi podnikanie a prijmi zo zamestnania
    zo zamestnania si nemozes uplatnit ziadnu dan ak si nejaku zaplatil v CR mozes si jedine vysporiadat dan zaplatenu v SR, svoj prijem z CR len uvedies do danoveho priznania a nic viac ale treba zistit ci tam plati zakon o zamedzeni dvojiteho zdanenia prijmov, ja mam taketo info z danoveho uradu od ludi co sa tomu rozumeju a tych je tam zopar

    rema je offline (nepripojený) rema

    rema
    V prípade, že ide o príjem zo závislej činnosti z ČR a máte Potvrdenie... je treba prepočítať všetky položky ročným priemerným kurzom 1.255 , potom
    r.32 príjmy SR+ČR
    r.33 poistenie SR+ČR
    Potom treba vyplniť r. 45-49 prepočítané na Sk
    Do r. 58 sa vyplňuje len zrazená daň od zamestnávateľa v SR.
    Podľa vyjadrenia DU, keď nemáme príjmy z ČR po mesiacoch, ale celkom za celý rok
    možno použiť ročný priemerný kurz, ináč by sa príjmy mali prepočítavať po mesiacoch
    mesačným kurzom.

    hanulla je offline (nepripojený) hanulla

    žena plná energie hanulla
    A čo tak príjem 1-9 Slovenko a 10-12 príjem Irsko postup bude taký istí a aká bude odpoč. položka, za 9 alebo 12 mesiacov

    rema
    V prípade, že ide o príjem zo závislej činnosti z ČR a máte Potvrdenie... je treba prepočítať všetky položky ročným priemerným kurzom 1.255 , potom
    r.32 príjmy SR+ČR
    r.33 poistenie SR+ČR
    Potom treba vyplniť r. 45-49 prepočítané na Sk
    Do r. 58 sa vyplňuje len zrazená daň od zamestnávateľa v SR.
    Podľa vyjadrenia DU, keď nemáme príjmy z ČR po mesiacoch, ale celkom za celý rok
    možno použiť ročný priemerný kurz, ináč by sa príjmy mali prepočítavať po mesiacoch
    mesačným kurzom.

    ivec je offline (nepripojený) ivec

    ivec
    Ak mám príjmy zo živnosti (slovenskej) aj v ČR a podám tam DP, akú metodu mám uplatniť v X. oddieli DP ?

    Na DU mi povedali že metóda zápočtu sa použie len v prípade príjmu zo závislej činnosti a ja mám použiť vyňatie príjmov (r. 76-78) ale myslím že v tom nemali úplne jasno.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.