Zavrieť

Porady

dohoda o zrušení záložného práva

Prosím o blizsie info, prípadne vzor
potrebujem to k dohode pre veritela
vdaka

a ak je na katastri v zapise udany exekutor, je mozne podat navrh na vymaz v mene opravneneho, cize navrh moze adresovat opravneny na kataster ?
Naposledy upravil reny01 : 31.07.14 at 11:13
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    clen je offline (nepripojený) clen

    právnik-reality clen
    § 151md ods.1 písm. c) Občianskeho zákonníka - podla mna stačí , ak sa veriteľ jednostranne vzdá záložného práva...pravdaže, ak to urobí za nejakú protislužbu, je dobré to dať všetko do zmluvy- "ja sa vzdávam a ty mi za to urobíš...."...ak sa to týka nehnuteľnosti, musia tieto listiny spĺňať náležitosti podľa § 42 katastrálneho zákona, aby to kataster mohol na ich zaklade vymazat
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    reny01 Vdaka,

    este jedna otazka, a ak je na katastri v zapise udany exekutor, je mozne podat navrh na vymaz v mene opravneneho, cize navrh moze adresovat opravneny na kataster ?
    clen exekucne zalozne pravo je specificky pripad, to len exekutor moze podat na kataster navrh na vymaz,, treba sa s nim dohodnut, pripadne treba zabezpecit zastavenie exekucie podla § 57 exekucneho poriadku
    reny01 Ozval sa opravnevy, ze je ochotny stiahnut zalozne pravo, za vyplatenie casti dlhu.Je to vôbec mozne.
    Dlh je exmanzela, ale vzniknuty v manzelstve.
    reny01 opravneny je ochotny stiahnut exekucne zalozne pravo, vyplatenym casti dlhu, ja to vobec mozne ?
    Dld je exmanzelov, ale vznikol v manzelstve.
      zbaliť

    dohoda o zrušení záložného práva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.