Zavrieť

Porady

zrušenie záložného práva + darovacia zmluva

Dobrý deň
viem, že je to asi dosť otrepaná téma, ale neviem sa z toho už poriadne vysomáriť. Ak chcem zrušiť záložné právo (prechod cez pozemok), nakoľko osoby, ktoré túto ťarchu spravili sú už po smrti, stačí ak na kataster doručím KÓPIE úmrtných listov, resp. je k tomu spojená aj darovacia zmluva, takže či mám toto ošetriť žiadosťou v rámci tejto zmluvy, alebo to uviesť len ako časť návrhu vkladu do katastra.
Tiež by som sa chcela spýtať, či by mi vedel poradiť niekto s aktuálnymi poplatkami, koľko ma to všetko asi bude stáť. Ide o tieto právne úkony:
výmaz záložného práva + darovacia zmluva + zriadenie záložného práva. Myslím,, že to by mali byť všetky právne úkony, ktoré ma čakajú.

Tak ďakujem veľmi pekne za radu. Verím, že mi niekto bude vedieť pomôcť. Tiež sa chcem spýtať, či by ste mi mohli skontrolovať, či mi takto spísanú darovaciu listinu a návrh na vklad do katastra budú akceptovať.

Vopred veľmi pekne ďakujem
Naposledy upravil ZuzkaMe : 10.03.08 at 22:29
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    zrušenie záložného práva + darovacia zmluva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.