Zavrieť

Porady

7 komentárov     zbaliť
veronikasad Využívajú sa autá na podnikanie ? Bolo podané DP k dani z mot.vozidiel a zaplatená daň ?
lenkavaj kedže neboli nahlásené na du tak nebola robená ani daň z mot. vozidla. ako sa má správne účtovať?
lenkavaj je to rok 2012. malo to 042/321alebo 541/321 viem že tie autá sa následne nepredávali.?
veronikasad Boli využívané na podnikanie ? Uplatňovali ste v daňových výdavkoch spotrebu PHM, dialničné nálepky, opravy a pod.?
lenkavaj 042/321 je správne?
veronikasad Ak nebolo využívané v roku 2013 na podnikanie, je to OK. Neodpovedala si ale na ďalšiu otázku ...
lenkavaj nie neboli a neuplatňovali smi si ani phm ani nič čo sa týka auta ja len chcem vedieť že či som učtovala správne ak som dala 042/321 a potom 022/042 auto som ani neodpisovala ani neuplatnila phm ani nič lebo ho majiteľ neprihlásil na du. je to za rok 2012 nie rok 2013.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak sa na podnikanie používali, tak klasicky, ako iné. Teraz sa už na DÚ neoznamuje začiatok používania, oznamuje sa len ukončenie. Kedže ako v komentároch píšeš, MV sa nepoužívalo, odpis sa uplatniť nemohol, ani ostatné náklady naň. Samozrejme okrem poistky na MV.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lenkavaj takže sa to zaučtuje len 042/321 a potom 022/042 viac nič však?
    Tweety Áno, tak, zaradením do majetku.
    lenkavaj dakujem pekne za radu veľmi si vážim a cením
      zbaliť

    v roku 2012 kupil konateľ ojazdené autá na firmu na fakturu platba bola v hotovosti aj cez účet. auta boli prepísané na polícii ale nenáhlasené na du. ako sa malo učtovať? firma neplatca dph.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.