Zavrieť

Porady

NCZD na danovnika pri 13% uvazku

Mam 13 uvazok,kde mam hruby zaklad 147€. Iny pracovny pomer nemam. Mzdarka mi povedala,ze mi nemoze dat uplatnenie NCZD, lebo to vychadza do minusu. Nemam narok v takomto pripade na uplatnenie tejto polozky?Alebo ako postupovat?az pri rocnom zuctovani? Do 05/2016 som mala aj iny pracovny pomer,dovtedy som si to uplatnovala tam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ak si nikde inde neuplatňuješ NČZD - tak jednoducho žiadaj od nej tlačivo a podpíš od júna - nech ti uplatňuje NČZD.
    mzdárka je asi srandistka (alebo si to len zle pochopila?)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vegi2016 nie inde neuplatnujem. a vravela som to,ona mi vsak tvrdi,ze ked mi to zada dava jej to do minusu 55€. tlacivo tam podpisane mam
    Tweety potom tomu celkom nerozumie, trvaj na uplatnení, kedže si ho podpísala, NČZD uplatní len do výšky základu dane a hneď nebude mať mínus
    Katy a R jednoducho to od nej žiadaj ... ako si to ona poriešii - to už je jej vec. možno si to bude musieť naštudovať!
      zbaliť

    Lurika je offline (nepripojený) Lurika

    Lurika
    účtovníčka má pravdu. Uplatnila Ti nezdaniteľné minimum / predpokladám, na páske to musí byť vidieť / ale keďže tvoja mzda je 147 Eur a minimum je 316,94 nemáš aj tak preddavky na daň
    ale uplatniť Ti ho musí tak ako píše Tweety

    NCZD na danovnika pri 13% uvazku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.