Zavrieť

Porady

podpora maleho podnikania - ako ziskat nenavratnu pozicku?

Dobry den,

poprosím o radu v otazke ohladom moznosti ziskat nenavratnu pozicku na podporu maleho a stredneho podnikania ci uz z NADSME alebo porstrednictvom rozvojoveho programu EU vyhlaseneho MH SR.

Pracujem na zalozeni spolocnosti, ktora sa má venovat bytovemu dizajnu a propagacii mladych talentov SR v oblasti dizajnu interierov a bytovych doplnkov vo svete. Vsetko je pripravene, naplanovane, ale problemom su financie. Kedze situacia na finan.trhoch nieje najlepsia, banky sice poskytnú podnikatelsky uver, ale za neprijatelnych podmienok. Preto som sa rozhodol vyskusat aj moznost pokusit sa ziskat v prvom-rade nenavratnu pozicku zo strany SR a ak to nepojde tu tak z EU cez jeden z programov.

Mohli by ste mi prosim poradit, kde v podstate zacat? (Cital som toho vela, ale realita dost odlisna od "teorie") Je to vobec realne takuto dotaciu ziskat (v rozumnom case) a bez toho aby som polku znej musel odovzdat ......?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    derek191919 je offline (nepripojený) derek191919

    Muž derek191919
    Ak si nejaky sukromny objekt (s.r.o., a.s.), tak ti daju nenavratnu pozicku do tušim 70% celkoveho "rozpočtu", asi neziskova organizacia tak az 95%, ale ako pises, ja osobne som sa stretol s tym, ze 20% ide do kapse tím, čo ti to schvália, tím ťa nechcem odradzať, ale tak to zrejme je, snad budeš mať viac štastia ako ja.
    binas ak sa ti podarí rozmotať to klbko informácii podeľ sa s nami aj tu na porade, tiež ma celkom zaujíma ako na to

    binas je offline (nepripojený) binas

    binas
    Zdravím, pomaly som cez to všetko dostávam, ale je v tom plno byrokracie a treba chodiť od dverí k dverám.

    Derek, ide o s.r.o. a podľa mojich info môžem dostať 50% z rozpočtových nákladov, čo je tiež super, ale tými 20%-ami si ma moc nepotešil. Vedel by si mi napísať stručný postup? Všetky info pomôžu.

    Ďakujem

    podpora maleho podnikania - ako ziskat nenavratnu pozicku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.