Zavrieť

Porady

Záleži na tom, kto podá návrh na rozvod ako prvý?

Ahojte,

vážne uvažujem o podanie žiadosti o rozvod. Od známeho som dostal radu nech si dám pozor aby som podal žiadosť ja ako prvý, že tým získam výhody v rozvodovom konaní.
Pýtam sa preto lebo mi je sprosté podať žiadosť o rozvod bez toho aby som to manželke oznámil. A keď jej to poviem je riziko že to skôr urobí ona.

Žiadosť uvažujem že si napíšem sám, nemáte nejaký vzor s tým že deti už máme dospelé. Alebo sa mám radšej obrátiť na právnika?

ďakujem
buchač známeho som dostal radu nech si dám pozor aby som podal žiadosť ja ako prvý, že tým získam výhody v rozvodovom konaní.
=======================
Keď ti známy povedal takúto blbosť, uviedol aj to, o aké výhody sa jedná ?
Na súde a výhody ? Proskám pekne, a to je aj v nejakom zákone, podľa ktorého by súd mal rozhodnúť ?

Mal si najskôr preštudovať net a nájsť si príslušné...a nie tu dávať vyslovene hlúpe otázky.
Vzorov na nete až do het.
Právnika si rozhodne vezmi...pri takomto právnom bezvedomí ho budeš potrebovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    nezáleží

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    to je jedno, kto podá aj tak sú na vine za rozpad obe strany aj manželka aj svokra

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    ten co podava, ten plati poplatok za podanie (navrh) - €66. Mas divnych znamych, ze toto povazuju za vyhodu.
    petulko11 dakujem všetkým za odpovede

    Záleži na tom, kto podá návrh na rozvod ako prvý?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.