Zavrieť

Porady

navrh na rozvod

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať na zastupovanie navrhovateľa na rozvode. Ak sa navrhovateľ rozvodu nebude môcť zúčastniť na súdnom pojednávaní, môže ho v tomto zastúpiť plnoleté dieťa? Je treba toto splnomocnenie uviesť už v návrhu na rozvod, alebo stačí splnomocnenie na daný úkon dodať v deň konania súdu?

Ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Zástupcu si môžeš určiť a splnomocniť sama, koho uznáš za vhodné. Môže sa , ale nemusí nahlasovať pri podaní žiadosti, ale určite pred prvým konaním , v prestihu.

    Návrh na rozvod manželstva sa robí spravidla písomne, ale v súčasnej dobe je prípustný napríklad aj elektronickými prostriedkami, ak je podpísaný zaručeným elektronickým podpisom. Podáva sa na súde, v ktorého obvode mali manželia posledné spoločné bydlisko v Slovenskej republike, za podmienky, že v obvode tohto súdu býva aspoň jeden z manželov.
    Návrh musí obsahovať meno, priezvisko, prípadne aj dátum narodenia a telefonický kontakt, bydlisko účastníkov, prípadne ich zástupcov, údaj o štátnom občianstve a pravdivý opis rozhodujúcich skutočností. K návrhu sa prikladá fotokópia sobášneho listu, rodných listov detí, doklad o poslednom spoločnom bydlisku manželov. Návrh musí byť podpísaný a datovaný.
    Z návrhu na začatie konania o rozvode manželstva sa platí suma 2 000 Sk. Pre podrobnejšie informácie k otázkam spojeným s touto problematikou kliknite na Služby a informačné zdroje.

    portal.gov.sk

    bobiku je offline (nepripojený) bobiku

    bobiku
    Súd,ale skoro vždy na pojednávaníi o rozvode chce vypočuť aj navrhovateľa a odporcu osobne. Tiež som sa chcela tomu vyhnúť, mala som aj právnu zástupkynu, ale sudca trval na osobnom vypočutí. Podľa mojej právnej zástupkyne je to tak úplne bežné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.