Zavrieť

Porady

Evidenčný list dôchodkového poistenia

Socialna poisťovňa zaslala list malým živnostníkom, že od 1.1.2017 je povinné zasielanie evidenčných listov dôchodkového poistenia v elektronickej podobe pre zamestnavateľov s počtom zamestnancov 20 a menej. Tomu ako mám rozumieť? Príklad Živnostník ma jedného zamestnanca, vedie mu evidenčný list dôchodkového
poistenia.Píše sa tam kalendárny rok, obdobie dôchodkového poistenia, vymeriavaci základ atď.Ak by ten zamestnanec u mňa ukončil pracovný pomer pošlem tento evidenčný list na soc.poisťovňu. A teraz nechápem tu zmenu. Každý rok sa niečo už ma elektronicky odosielať do soc.poisťovne alebo iba vtedy ak zamestnanec u mňa ukončí pracovný pomer.?
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Iba keď skončí pracovný pomer. Elektronické odosielanie ELDP funguje už aj pri jednom zamestnancovi, len zatial nie je povinné, môžeš ho poslať aj v papierovej forme.
ziv123 ale so zamestnacom som pracovný pomer neukončil, elektronicky posielam do SP Mesačný výkaz poistného a príspevkov. .Iba som nepochopil vetu Soc poisťovňa za účelom zníženia administratívnej záťaže zamestnávateľov a.tď/ uvádza sa to v liste od SP/ .. Tak všetko budem musieť prepisať ak ukončí pracovný pomer zamestnanec z EV. listu do elektronickej podoby, teda napísať to ešte raz. . Zníženie administratívnej záťaže nevidím
veronikasad aký mzdový SW používaš ? Nič neprepisujem, údaje sú "ťahané" priamo zo SW, ušetríš na poštovnom alebo čas, ak chodíš do SP osobne. ELDP posielaš až pri skončení prac.pomeru.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Až, keď ukončí s ním PP, pošle do SP ELDZ - a to od 01.01.2017 musí už elektronicky....SP to teraz zasiela všetkým zamestnávateľom...

    od 4.1.2016 - 30.6.2016 je prechodné obdobie...
    od 1.7.2016 elektronicky musia zasielať zamestnávatelia s počtom zamestnancov nad 20
    od 1.1.2017 všetci zamestnávatelia musia podávať ELDP už elektronicky !
    ziv123 Ďakujem za odpoveď, ak budem mať nejasnosti opýtam sa. Nejedná sa o mesančné výkazy tie posielam každý mesiac, ale až keď ukončím s zamestnancom precovný pomer s mojim jedným, po 20 rokoch prepíšem to všetko do elektronickej podoby...čo som doteraz písal každý rok jednu kolonku...

    Evidenčný list dôchodkového poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.