Zavrieť

Porady

Založenie sro na predaj "virtuálneho tovaru/služieb" hlavne zahraničným klientom

Plánujem založiť sro, aby som mohol predávať "virtuálny tovar/služby"(ako príklad uvádzam, že niekto na mojej web stránke kúpi napríklad softvér, obrázok, hudbu a pod, proste čisto iba nehmotný tovar, ktorý bude "doručený" cez internet). Klientela bude z drvivej väčšiny zo zahraničia a to fyzické osoby a plánujem zaviesť platenie cez paypal(prípadne Skrill, Google wallet atď.).
Moje otázky sú:
1. je v mojom prípade lepšie založiť sro ako platca dph alebo neplatca? Aké by boli v tomto prípade výhody/nevyhody?
2. Je to v poriadku ak moja klientela bude platiť cez paypal? Je to v poriadku pre "daňové záležitosti". To potom len vytlačím výpis z paypal účtu a to dám svojmu budúcemu účtovníkovi? Nemám ani predstavu ako to funguje.
Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ola
    Tááák:
    1) Ak si založís s.r.o. tak si neplatca dph. ak by si sa chcel stat platca tak to je zložitý proces - nie veľmi, ale je.

    Tebe sa však stačí stať platcom iba pre zahraničie podľa § 7 to je proces do 10 dní.

    No či sa stať alebo nestať platcom musíš vedieť sám podľa tovaru ktorý chceš predávať a to na porade zrejme neprezradíš tak sa poraď s účtovníkom.

    2) ku všetkýmpeniazom , ktoré ti prišli a je jedno ako musíš mať vytavené faktúry . a je to v poriadku ked ti budú platit cez pay pal, len k výpisu aj tie faktúry musíš vytlačiť a odovzdať účtovníkovi.

    A jedná rada - nehladaj uctovnika - hierarchicky sa to delí 1) fakturanti - tí, ktorí vystavujú faktúry,
    2)účtovníci - aj účtujú a podávajú priznania
    3) ekonómovia - vedia pradiť aj ohľadom úverov, bánk, odpisovania majetkov, a nastavia top procesy
    4) Daňpvý poradcovia a audítory

    V tvojom prípade pri obchode so zahraničím nájdi ekonóma - sú mnoho krát aj poistený pre zodpovednosť za škodu a v styku so zahraničím ti len pomôže tne človek viac ako účtovníčka - tie majú iba účtovné kurzy a trednú školu / sorry no pravda/

    Založenie sro na predaj "virtuálneho tovaru/služieb" hlavne zahraničným klientom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.