Zavrieť

Porady

Súdom zmarené vyjadrenie k návrhu o rozvod

Ahojte,

rozvádzame sa a až teraz (2 týždne pred pojednávaním) mi došiel balíček zo súdu s rôznymi tlačivami. Pozerám, moje vyjadrenie, čo som dával cca. koncom apríla/začiatkom mája tam chýba, pričom sú tam dva nové: jeden ma vyzýva, že 10 dní od 14. februára sa môžem vyjadriť k návrhu a druhý, že podľa bydliska matky prideľujú za opatrovníka ÚPSVaR XY.

Nuž problém je v tom, že som bol nahliadnuť prvýkrát v marci a druhýkrát asi v polke mája a TIETO DOKUMENTY TAM NEBOLI!!! Ergo dodatočne ich tam dali so spätným datovaním, mne doručené neboli a nemohol som sa vyjadriť. Nejde náhodou o FALŠOVNIE úradného dokumentu? Tieto dokumenty v balíku neboli ešte pred cca. 3 týždňami - otázne je:

1) či je to problém z hľadiska vývoja procesu a teda či sa do toho oplatí rýpať a
2) ak sa oplatí rýpať, ako ja môžem dokázať, že tie papiere tam neboli, keď všetky spisy skladujú len oni na súde? Bez mihnutia oka povedia, že tam boli a okamžite by som mal na krku krivé obvinenie, a falšovanie dátumu asi neviem dokázať. Či áno? Aké mám nástroje a možnosti? Z mojej strany by to bolo tiež dosť silné obvinenie a rovno na adresu súdu... (aj keď to tak proste BOLO)
3) prinajmenšom toľko viem dokázať, že mi nič v danom termíne doručené od nich nebolo, t.j. nemohol som ani vedieť o tom, že sa môžem vyjadriť - čo určite nie je v poriadku, len neviem, ako tento "priestupok" či "pochybenie súdu" pomenovať. Bude to stačiť?

Vopred vďaka za každý názor.
Usporiadat
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Súd môže žiadať vyjadrenie do 10 dní od doručenia, nie od založenia spisu - doručenie by ti museli preukázať. Ak nazeráš do spisu, všimni si aj číslovanie dokumentov (posledné číslice) - ale oni sú schopní aj to vymazať a prepísať (videla som prepísané číslo na rozsudku, hoci pod pôvodným je zapísaná časť v katastri).

Ešte by si mal vedieť, že sudca môže podľa zákona pracovať aj doma, takže si to brávajú so sebou. A keď ti zasielajú niečo, tak nie tvoje vyjadrenia, len druhej strany.

Sudcovia si môžu dovoliť čokoľvek, napísať aj do rozsudku väčšiu blbosť ako laik, oni sú nepostihnuteľní a nesmrteľní (neodvolateľní) ! Ledaže by nasrdili nejakého vplyvného politika, ktorý je práve pri moci ...
4 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať