Zavrieť

Porady

Chcem študovať zdravotného asistenta.

Mám ukončený odbor sanitár a chcem pokračovať ďalej na asistenta. Dá sa dva roky pokiaľ by som mala maturitu. No ja nemám. Neviete mi prosim poradiť či na nejakej zdravotke sa dá študovať ďalej?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Budes si musiet nejakeho zdravotneho asistenta najst, milo na neho posobit, aby ti dovolil ho studovat - do hlbky .
    Happy1 Presne tak Už len podľa sformulovania otázky dedukujem, že to štúdium bude neľahké....

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    2 rocna nadstavba je pomaturitne studium,takze sa asi bez maturity nepohnes.
    Asi zostava moznost 4.rocneho studia
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Krtka11 No veď už mám 40 rokov, tak to by som dlho študovala :-)
    arizona Poznam vela ludi, co si aj v tvojom veku dorabali maturitu.Aj starsich...Moc na vyber nemas.Pomaturitne nadstavbove studium,ako uz nazov napoveda,je mozne len s maturitou.Ak ju nemas, nepohnes sa dalej,je jedno kolko mas rokov
    Krtka11 Máš pravdu. No ešte tento rok maturujú trojroční študenti.Čo bola možnosť nádstavby po sanitárovi.No neviem, či to bolo zrušené ministerstvom školstva, alebo už školy túto možnosť nedávajú. No maturitu by som si chcela spraviť, no myslela som, že budem teda pokračovať po sanitárovi. To by boli len tie tri roky. No teraz si musím dorobiť maturitu 3 roky na inej škole a potom 2 na zdravotnej
    terezamaria Štúdium zdravotného asistenta /sanitára/ je dvojročné pre tých, ktorí nemajú maturitu a ktorí ju majú, štúdium na tento odbor je jednoročné. Krtka si musí spraviť celú zdravotnú školu, teda 4 ročné štúdium s maturitou, tak ako to arizona píše a potom ešte 3 ročné bakalárske štúdium, aby mohla robiť zdravotnú sestru. Po štvorročnom štúdiu skončí zase len ako zdravotný asistent /sanitár/. To sú zmeny v celom postupe štúdia zdravotnej sestry.
    Krtka11 Ďakujem
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Daj si do googla: studium zdravotnicky asistent

    Chcem študovať zdravotného asistenta.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.