Zavrieť

Porady

Škvrna od čerešne...

Ahojte, chcela by som poprosiť o radu.
Minulý mesiac som jedla čerešne a ako mi je zvykom som sa oprskala šťavou z čerešne... Mala som oblečené žlté tričko. Tričko som oprala 3x v prášku na odolné škvrny ale stále to tam je vidno. To tričko mám rada. Ako by som sa tej potvory zbavila? Viete mi poradiť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

    mahony1
    Na taketo skvrny prirodneho charakteru (vratane skvrny od ceresni) odporucam kupit si zlcove mydlo. maju ho napr. v "Drogerie Markt" (tzv. DM-ko). Pomydlit, nechat posobit 20-30 minut a biele tricko poflakovane ceresnami je ako predtym.

    Mam overene. Len ked ty to uz mas vyprate, neviem ako sa ti to podari.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Toto isté som riešila po štíkaní čerešní na džem.
    Fialkové tričko, fŕkance v hojnom počte.
    Nakoniec to zišlo sprejom na škvrny z DM drogérie. nestojí veľa, cca 2,50 eura.
    Škvrny boli už zaschnuté, nedávala som ho za čerstva...

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    dakujem...

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    mahony1 Pozri príspevok
    Na taketo skvrny prirodneho charakteru (vratane skvrny od ceresni) odporucam kupit si zlcove mydlo. maju ho napr. v "Drogerie Markt" (tzv. DM-ko). Pomydlit, nechat posobit 20-30 minut a biele tricko poflakovane ceresnami je ako predtym.

    Mam overene. Len ked ty to uz mas vyprate, neviem ako sa ti to podari.
    vidíš... to mydlo mám aj ja ale nenapadlo ma to...myslela som,že sa to vyperie v práčke.

    81janka je offline (nepripojený) 81janka

    večný študent 81janka
    Ja takéto škvrny odstraňujem v roztoku z práška NAMO. Pripravím roztok (usypem trochu prášku do cca 5 litrov studenej vody), "postihnuté" oblečenie vymydlím klasickým mydlom na pranie, trochu "pošúcham" a také namydlené namočím asi na pol dňa do nama. Účinkuje na všetko a ver mi, že to mám dokonale osvedčené - pri trojročnom a jedenapolročnom dieťati namáčam nepretržite :-)

    Škvrna od čerešne...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.