Zavrieť

Porady

Stáž...prax...

Nas sefkuchar chce zobrat k nam do kuchyne chalana, ktory by to mal ako staz, to znamena, ze u nas bude robit par dni do tyzdna zadarmo, to sa u kucharov robi, ze oni su vlastne vdacni, ze mozu robit napriklad v dobrej
restike a zbierat skusenosti zdara.
Len teraz neviem ako to osetrit zakonne, co mi mu musime spravit, aku zmluvu? On totiz nebude nas zamestnanec iba proste by chodil vypomahat a ucit sa pre svoju profesijny rast.
Ja s tym nemam vobec skusenost a neviem, ci je to spravna otazka na teba, alebo skor na pravnika, aby spravil
nejaku zmluvu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Áno, ak ide o s.r.o. V prípade, že firma patrí SZČO, môže bezodplatne vypomáhať jeho rodinný príslušník, ak je inak dôchodkovo poistený , študent alebo starobný dôchodca.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Zadara to nepôjde, kontrola z IP by urobila hneď poriadok s oboma (buď náhodná alebo niekým doporučená) .

    migelovci je offline (nepripojený) migelovci

    migelovci
    takze musime ho prihlasit do SP ako dohodara, pripadne na TPP. A dat mu za pracu mzdu ak som spravne pochopila.

    alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

    alusa783
    ja by som to riešila ako dohodára a jeho výplata by bola 0.- nakoľko neodpracoval ani jednu hodinu v mesiaci (kto to odkontroluje ši tam bol alebo nie?) ak si niekto myslí že to neni dobre zaujímalo by ma prečo. Takto sa to robí bežne...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    alusa783 Pozri príspevok
    ja by som to riešila ako dohodára a jeho výplata by bola 0.- nakoľko neodpracoval ani jednu hodinu v mesiaci (kto to odkontroluje ši tam bol alebo nie?) ak si niekto myslí že to neni dobre zaujímalo by ma prečo. Takto sa to robí bežne...

    Zažila som kontrolu z IP. O každom človeku , ktorý sa nachádzal v tom momente na pracovisku si vyžiadali pracovnú zmluvu, resp, dohodu.
    V ten moment, žiadne spätné lustrovanie podľa dochádzky alebo výplaty za nejaký ten mesiac po ...a to prišli "iba" na podnet kvôli stravným lístkom. O ostatných, ktorí sa tam vyskytli, bolo potrebné dokladovať - klient, ext. účtovník, obch. zástupca.... (zmluva, faktúry, alebo inak ) . Príkady možno ešte ďalší dajú.
    A že sa to robí bežne. Ja by som neskákala z mosta len preto, že skáču iní

    alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

    alusa783
    Paula, ale aký by v tom mal byt problém príklad január , až máj bol na dohodu ale kedže neodpracoval ani hodinu mzda 0,- v juni príde kontrola najdu tu toho dohorára tak čo ti môžu? ked budem robit mzdy za ten mesiac tak mu dám že bol v robote 5 hodin presne v ten den ked kontrola a hotovo nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.